Робота зі складеними документами і піддокументами

Складений документ допомагає працювати з великими документами, такими як книги з безліччю розділів. Він може містити багато окремих файлів LibreOffice Writer. Ці файли називаються вкладеними документами. Можна, наприклад, розділити великий документ, над яким працюють кілька осіб, на вкладені документи і додати їх у складений.

Створення складеного документа

 1. Виконайте одну із наступних дій:

 1. Якщо ви створюєте новий складений документ, перший запис у навігаторі повинен бути записом Текст. Надрукуйте вступ або введіть якийсь текст. Таким чином при зміні стилю у складеному документі стиль зміниться і в піддокументах.

 2. У вікні Навігатор для складених документів (відкривається автоматично, у разі якщо цього не сталося, натисніть F5) натисніть і утримуйте піктограму Вставити і виконайте одну з наступних дій:

 1. Виберіть Файл - Зберегти.

Редагування складеного документа

Для зміни порядку і редагування піддокументів у складеному документі використовуйте Навігатор.

Піктограма

Щоб оновити покажчик у складеному документі, виберіть його в навігаторі і натисніть іконкуОновити.

Піктограма Примітка

При вставці такого об'єкту, як кадр або зображення, у складений документ, не виконуйте прив'язку об'єкту "До сторінки". Натомість встановіть на сторінці прив'язку "До абзацу" на вкладці Формат - (Тип об'єкту) - Тип, а потім встановіть положення об'єкту щодо значення "На всю сторінку" у списках Горизонтально і Вертикально.


Для того, щоб кожен документ починався з нової сторінки

 1. Переконаєтеся, що кожен піддокумент починається із заголовків, що використовують один і той же стиль абзацу, наприклад "Заголовок 1".

 2. У головному документі виберіть команду Формат - Стилі і клацніть піктограму Стилі абзацу.

 3. Натисніть пункт "Заголовок 1" правою кнопкою миші і виберіть Змінити.

 4. Перейдіть на вкладку Розміщення тексту.

 5. У області Розриви Вставити, а потім клацніть у полі Тип пункт "Сторінка".

 6. Якщо ви хочете, щоб кожен піддокумент починався на непарній сторінці, встановіть прапорець Із стилем сторінки, і виберіть "Праву сторінку".

 7. Натисніть Гаразд.

Як експортувати складений документ

 1. Виберіть Файл - Експорт.

 2. У списку Фільтр оберіть текстовий формат файлу і натисніть Зберегти.

Піктограма Примітка

Піддокументи будуть експортовані у вигляді розділів. Якщо потрібно звичайний текстовий документ без розділів, використовуйте команду меню Формат - Розділи.


Будь ласка, підтримайте нас!