Використання автотексту

Програма LibreOffice Writer дозволяє зберігати текст - зокрема той, що містить графічні об'єкти, таблиці і поля, - як автотекст і швидко вставляти його, коли він знадобиться. При необхідності можна також зберігати форматований текст.

Вставка запису автотексту

 1. Виділіть текст або текст з графічним об'єктом, таблицею або полем, який потрібно зберегти як запис автотексту. Графічний об'єкт можна зберегти тільки в тому випадку, якщо він прив'язаний як символ і з кожного боку від нього знаходиться хоч би по одному символу тексту.

 2. Виберіть Засоби - Автотекст.

 3. Виберіть категорію, в якій потрібно зберігати автотекст.

 4. Введіть ім'я, що містить більше чотирьох символів. Це дозволить застосовувати параметр автотексту Нагадувати ім'я як підказку при вводі. Якщо потрібно, можна змінити запропоноване скорочення.

 5. Натисніть кнопку Автотекст і виберіть команду Створити.

 6. Натисніть кнопку Закрити.

Вставка запису автотексту

 1. Помістіть курсор у тому місці документа, куди потрібно вставити запис автотексту.

 2. Виберіть Засоби - Автотекст.

 3. Виберіть бажаний автотекст і натисніть кнопку Вставити.

Можна також ввести скорочення для запису автотексту і натиснути клавішу F3 або клацнути стрілку поряд з піктограмою Автотекст на панелі Вставка, а потім вибрати потрібний запис.

Піктограма Підказка

Для швидкого введення формули LibreOffice Math введіть fn і натисніть клавішу F3. Якщо ви вставляєте кілька формул, то вони послідовно нумеруються. Щоб вставити фіктивний текст, введіть dt і натисніть клавішу F3.


Друк списку записів автотексту

 1. Виберіть Засоби - Макроси - Керування макросами - LibreOffice Basic.

 2. In the Macro from tree control, select Application Macros - Gimmicks - AutoText.

 3. Виберіть "Main" у списку Макроси, наявні в: AutoText, потім клацніть Виконати. Буде створено документ зі списком поточних елементів автотексту.

 4. Виберіть Файл - Друк.

Використання автотексту в мережевих установках

Записи автотексту можна зберігати в різних каталогах у мережі.

Наприклад, можна зберігати записи для всієї організації в режимі "тільки для читання" на центральному сервері, а задані користувачем записи - в локальному каталозі.

Шляхи до каталогів Автотексту можуть бути настроєні в конфігурації.

Тут вказано два каталоги. Перший запис відноситься до установки на сервері, а другий - до каталогу користувача. Якщо в обох каталогах є запис з одним і тим же ім'ям, застосовується запис з каталогу користувача.

Будь ласка, підтримайте нас!