Можливості LibreOffice Math

У цьому розділі міститься огляд і деякі з найважливіших функцій і можливостей, які пропонує вам LibreOffice Math.

У LibreOffice Math ви знайдете велику кількість операторів, функцій та засобів форматування, які допоможуть вам створювати формули. Їх повний список можна побачити у вікні вибору. Ви можете просто навести вказівник миші на бажаний елемент і клацнути лівою кнопкою миші, щоб вставити відповідний об’єкт у вашу роботу. Вичерпний список посилань і різноманітних прикладів міститься у цій довідці.

Створення формули

Так само, як діаграми та зображення, формули створюються як об’єкти у тілі документа. Якщо ви спробуєте вставити формулу до документа, автоматично буде запущено LibreOffice Math. Ви можете створювати, змінювати і форматувати формули за допомогою значної кількості заздалегідь визначених символів і функцій.

Пряме набирання формули

Якщо ви добре знайомі з мовою LibreOffice Math, ви можете також просто набрати формулу у документі. Наприклад, наберіть таку формулу у текстовому документі: "a sup 2 + b sup 2 = c sup 2". Виберіть цей текст і зверніться до пункту меню Вставка - Об’єкт - Формула. Текст буде перетворено на форматовану формулу.

note

Обчислення за формулами не належить до завдань LibreOffice Math, оскільки ця програма є редактором формул (тобто її призначено для запису і показу формул), а не обчислювальною програмою. Для обчислення за формулами скористайтеся електронними таблицями або, для простих обчислень, функцією обчислення у документі.


Створення формули у командному вікні

Скористайтеся вікном команд LibreOffice Math для введення і зміни формул. Введення елементів формули у вікні команд супроводжується відповідною зміною формули у документі. Щоб не заплутатися під час введення довгих і заплутаних формул, скористайтеся функцією "Курсор формули" на панелі інструментів. Якщо задіяти цю функцію, розташування курсора у вікні команд буде також показано у вікні тексту.

Індивідуальні Символи

Ви можете створювати власні символи й імпортувати символи з інших шрифтів. Ви можете додавати нові символи до базового каталогу символів LibreOffice Math або створювати окремі власні каталоги. Також доступна велика кількість спеціальних символів.

Формули у контексті

Щоб зробити роботу з формулами простішою, використовуйте контекстні меню, які можна викликати за допомогою натискання правої кнопки миші. Це особливо стосується вікна команд. У його контекстному меню містяться всі команди, які тільки можна знайти у панелі Елементи, а також всі оператори та інші символи, які можна вставити у формулу наведенням вказівника миші і натисканням лівої кнопки, без набирання їх напряму у вікні команд.

Будь ласка, підтримайте нас!