Довідка LibreOffice 24.8
Assign different set operators to the characters in your LibreOffice Math formula. The individual operators are shown in the lower section of the Elements pane. Call the context menu in the Commands window to see an identical list of the individual functions. Any operators not found in the Elements pane have to be entered directly in the Commands window. You can also directly insert other parts of the formula even if symbols already exist for them.
Після того, як ви виберете пункт Операції над множинами у верхній частині панелі Елементів, у нижній частині цього вікна буде показано додаткові кнопки з піктограмами для цих дій. Щоб додати відповідний оператор у формулу, яку ви змінюєте у вікні Команди, просто натисніть на його зображення.
входить до
Кнопка з цією піктограмою використовується для того, щоб вставити у формулу оператор входить до множини з двома заповнювачами. Ввести цей оператор також можна за допомогою команди <?> in <?>, записаної у Вікні команд.
не входить до
Кнопка з цією піктограмою використовується для того, щоб вставити у формулу оператор не входить до множини з двома заповнювачами. Ввести цей оператор також можна за допомогою команди <?> notin <?>, записаної у Вікні команд.
включає
Кнопка з цією піктограмою використовується для того, щоб вставити у формулу оператор містить у собі з двома заповнювачами. Ввести цей оператор також можна за допомогою команд <?> owns <?> або <?> ni <?>, записаних у Вікні команд.
порожня множина
Кнопка з цією піктограмою використовується для того, щоб вставити у формулу позначку порожньої множини. Ввести цю позначку також можна за допомогою команди emptyset, записаної у Вікні команд.
Перетин
Кнопка з цією піктограмою використовується для того, щоб вставити у формулу оператор перетину множин з двома заповнювачами. Ввести цей оператор також можна за допомогою команди <?> intersection <?>, записаної у Вікні команд.
Об'єднання
Кнопка з цією піктограмою використовується для того, щоб вставити у формулу оператор об’єднання множин з двома заповнювачами. Ввести цей оператор також можна за допомогою команди <?> union <?>, записаної у Вікні команд.
Різниця
Кнопка з цією піктограмою використовується для того, щоб вставити у формулу оператор різниці між множинами. Ввести цей оператор також можна за допомогою команди <?> setminus <?> або <?> bslash <?>, записаної у Вікні команд.
Фактор-множина
Кнопка з цією піктограмою вставляє у формулу похилу риску, що позначає фактор-множину, з двома заповнювачами. Цю дію також можна додати у формулу за допомогою команди <?>slash<?>, введеної безпосередньо у Вікно команд.
алеф
Кнопка з цією піктограмою вставляє у формулу символ потужності множини. Цей символ також можна додати у формулу за допомогою команди aleph, введеної безпосередньо у Вікно команд.
Підмножина
Кнопка з цією піктограмою вставляє у формулу оператор «є підмножиною» з двома заповнювачами. Цю дію також можна додати у формулу за допомогою команди <?>subset<?>, введеної безпосередньо у Вікно команд.
Підмножина або еквівалентна множина
Кнопка з цією піктограмою вставляє у формулу оператор «є підмножиною або еквівалентною множиною» з двома заповнювачами. Цей оператор також можна додати у формулу за допомогою команди <?>subseteq<?>, введеної безпосередньо у Вікно команд.
Надмножина
Кнопка з цією піктограмою вставляє у формулу оператор «є надмножиною» з двома заповнювачами. Цей оператор також можна додати у формулу за допомогою команди <?>supset<?>, введеної безпосередньо у Вікно команд.
Надмножина або еквівалентна множина
Кнопка з цією піктограмою вставляє у формулу оператор «є надмножиною або еквівалентною множиною» з двома заповнювачами. Цей оператор також можна додати у формулу за допомогою команди <?>supseteq<?>, введеної безпосередньо у Вікно команд.
не є підмножиною
Кнопка з цією піктограмою вставляє у формулу оператор «не є підмножиною» з двома заповнювачами. Цей оператор також можна додати у формулу за допомогою команди <?>nsubset<?>, введеної безпосередньо у Вікно команд.
не підмножина або еквівалентна множина
Кнопка з цією піктограмою вставляє у формулу оператор «не є підмножиною або еквівалентною множиною» з двома заповнювачами. Цей оператор також можна додати у формулу за допомогою команди <?>nsubseteq<?>, введеної безпосередньо у Вікно команд.
не надмножина
Кнопка з цією піктограмою вставляє у формулу оператор «не є надмножиною» з двома заповнювачами. Цей оператор також можна додати у формулу за допомогою команди <?>nsupset<?>, введеної безпосередньо у Вікно команд.
не надмножина або еквівалентна множина
Кнопка з цією піктограмою вставляє у формулу оператор «не є надмножиною або еквівалентною множиною» з двома заповнювачами. Цей оператор також можна додати у формулу за допомогою команди <?>nsupseteq<?>, введеної безпосередньо у Вікно команд.
Множина натуральних чисел
Ця кнопка з піктограмою використовується для введення символу, що позначає множину натуральних чисел. Ви також можете ввести цей символ за допомогою команди setn, введеної у Вікні команд.
Множина цілих чисел
Ця кнопка з піктограмою використовується для введення символу, що позначає множину цілих чисел. Ви також можете ввести цей символ за допомогою команди setz, введеної у Вікні команд.
Множина раціональних чисел
Ця кнопка з піктограмою використовується для введення символу, що позначає множину раціональних чисел. Ви також можете ввести цей символ за допомогою команди setq, введеної у Вікні команд.
Множина дійсних чисел
Ця кнопка з піктограмою використовується для введення символу, що позначає множину дійсних чисел. Ви також можете ввести цей символ за допомогою команди setr, введеної у Вікні команд.
Множина комплексних чисел
Ця кнопка з піктограмою використовується для введення символу, що позначає множину комплексних чисел. Ви також можете ввести цей символ за допомогою команди setc, введеної у Вікні команд.
Пам’ятайте, що якщо ви вводити формулу вручну у Вікні команд, між значеннями і командами слід залишати пробіли (проміжки). Це допоможе програмі правильно відтворити структуру формули.