Дії над множинами

Assign different set operators to the characters in your LibreOffice Math formula. The individual operators are shown in the lower section of the Elements pane. Call the context menu in the Commands window to see an identical list of the individual functions. Any operators not found in the Elements pane have to be entered directly in the Commands window. You can also directly insert other parts of the formula even if symbols already exist for them.

Щоб скористатися цією командою…

Відкрийте контекстне меню у Вікні команд і виберіть пункт Дії над множинами

Виберіть Перегляд - Елементи; тоді на панелі Елементи виберіть Операції над множинами зі списку.


Після того, як ви виберете пункт Операції над множинами у верхній частині панелі Елементів, у нижній частині цього вікна буде показано додаткові кнопки з піктограмами для цих дій. Щоб додати відповідний оператор у формулу, яку ви змінюєте у вікні Команди, просто натисніть на його зображення.

Подробиці щодо дій над множинами:

is included in Icon

входить до

Кнопка з цією піктограмою використовується для того, щоб вставити у формулу оператор входить до множини з двома заповнювачами. Ввести цей оператор також можна за допомогою команди <?> in <?>, записаної у Вікні команд.

is not included in Icon

не входить до

Кнопка з цією піктограмою використовується для того, щоб вставити у формулу оператор не входить до множини з двома заповнювачами. Ввести цей оператор також можна за допомогою команди <?> notin <?>, записаної у Вікні команд.

includes Icon

включає

Кнопка з цією піктограмою використовується для того, щоб вставити у формулу оператор містить у собі з двома заповнювачами. Ввести цей оператор також можна за допомогою команд <?> owns <?> або <?> ni <?>, записаних у Вікні команд.

empty set Icon

порожня множина

Кнопка з цією піктограмою використовується для того, щоб вставити у формулу позначку порожньої множини. Ввести цю позначку також можна за допомогою команди emptyset, записаної у Вікні команд.

Intersection Icon

Перетин

Кнопка з цією піктограмою використовується для того, щоб вставити у формулу оператор перетину множин з двома заповнювачами. Ввести цей оператор також можна за допомогою команди <?> intersection <?>, записаної у Вікні команд.

Union Icon

Об'єднання

Кнопка з цією піктограмою використовується для того, щоб вставити у формулу оператор об’єднання множин з двома заповнювачами. Ввести цей оператор також можна за допомогою команди <?> union <?>, записаної у Вікні команд.

Difference Icon

Різниця

Кнопка з цією піктограмою використовується для того, щоб вставити у формулу оператор різниці між множинами. Ввести цей оператор також можна за допомогою команди <?> setminus <?> або <?> bslash <?>, записаної у Вікні команд.

Quotient set Icon

Фактор-множина

Кнопка з цією піктограмою вставляє у формулу похилу риску, що позначає фактор-множину, з двома заповнювачами. Цю дію також можна додати у формулу за допомогою команди <?>slash<?>, введеної безпосередньо у Вікно команд.

aleph Icon

алеф

Кнопка з цією піктограмою вставляє у формулу символ потужності множини. Цей символ також можна додати у формулу за допомогою команди aleph, введеної безпосередньо у Вікно команд.

Subset Icon

Підмножина

Кнопка з цією піктограмою вставляє у формулу оператор «є підмножиною» з двома заповнювачами. Цю дію також можна додати у формулу за допомогою команди <?>subset<?>, введеної безпосередньо у Вікно команд.

Subset or equal to Icon

Підмножина або еквівалентна множина

Кнопка з цією піктограмою вставляє у формулу оператор «є підмножиною або еквівалентною множиною» з двома заповнювачами. Цей оператор також можна додати у формулу за допомогою команди <?>subseteq<?>, введеної безпосередньо у Вікно команд.

Superset Icon

Надмножина

Кнопка з цією піктограмою вставляє у формулу оператор «є надмножиною» з двома заповнювачами. Цей оператор також можна додати у формулу за допомогою команди <?>supset<?>, введеної безпосередньо у Вікно команд.

Superset or equal to Icon

Надмножина або еквівалентна множина

Кнопка з цією піктограмою вставляє у формулу оператор «є надмножиною або еквівалентною множиною» з двома заповнювачами. Цей оператор також можна додати у формулу за допомогою команди <?>supseteq<?>, введеної безпосередньо у Вікно команд.

not subset Icon

не є підмножиною

Кнопка з цією піктограмою вставляє у формулу оператор «не є підмножиною» з двома заповнювачами. Цей оператор також можна додати у формулу за допомогою команди <?>nsubset<?>, введеної безпосередньо у Вікно команд.

not subset or equal to Icon

не підмножина або еквівалентна множина

Кнопка з цією піктограмою вставляє у формулу оператор «не є підмножиною або еквівалентною множиною» з двома заповнювачами. Цей оператор також можна додати у формулу за допомогою команди <?>nsubseteq<?>, введеної безпосередньо у Вікно команд.

not superset Icon

не надмножина

Кнопка з цією піктограмою вставляє у формулу оператор «не є надмножиною» з двома заповнювачами. Цей оператор також можна додати у формулу за допомогою команди <?>nsupset<?>, введеної безпосередньо у Вікно команд.

not superset or equal to Icon

не надмножина або еквівалентна множина

Кнопка з цією піктограмою вставляє у формулу оператор «не є надмножиною або еквівалентною множиною» з двома заповнювачами. Цей оператор також можна додати у формулу за допомогою команди <?>nsupseteq<?>, введеної безпосередньо у Вікно команд.

Set of natural numbers Icon

Множина натуральних чисел

Ця кнопка з піктограмою використовується для введення символу, що позначає множину натуральних чисел. Ви також можете ввести цей символ за допомогою команди setn, введеної у Вікні команд.

Set of whole numbers Icon

Множина цілих чисел

Ця кнопка з піктограмою використовується для введення символу, що позначає множину цілих чисел. Ви також можете ввести цей символ за допомогою команди setz, введеної у Вікні команд.

Set of rational numbers Icon

Множина раціональних чисел

Ця кнопка з піктограмою використовується для введення символу, що позначає множину раціональних чисел. Ви також можете ввести цей символ за допомогою команди setq, введеної у Вікні команд.

Set of real numbers Icon

Множина дійсних чисел

Ця кнопка з піктограмою використовується для введення символу, що позначає множину дійсних чисел. Ви також можете ввести цей символ за допомогою команди setr, введеної у Вікні команд.

Set of complex numbers Icon

Множина комплексних чисел

Ця кнопка з піктограмою використовується для введення символу, що позначає множину комплексних чисел. Ви також можете ввести цей символ за допомогою команди setc, введеної у Вікні команд.

Піктограма Попередження

Пам’ятайте, що якщо ви вводити формулу вручну у Вікні команд, між значеннями і командами слід залишати пробіли (проміжки). Це допоможе програмі правильно відтворити структуру формули.


Будь ласка, підтримайте нас!