Довідка LibreOffice 24.8
You can choose among various options for formatting a LibreOffice Math formula. The format options are displayed in the lower part of the Elements pane. These options are also listed in the context menu of the Commands window.
Нижче наведено повний перелік усіх доступних у LibreOffice Math параметрів форматування. Піктограма поряд з параметром форматування позначає, що доступ до цього параметра можна отримати у панелі Елементів (меню Перегляд - Елементи) або з контекстного меню вікна Команди.
Літера "a" відповідає у вашій формулі заповнювачу, якому ви зможете надати відповідне форматування. Ви можете замінити цей заповнювач будь-яким іншим елементом формули.
Верхній індекс ліворуч
Вставляє заповнювач з верхнім індексом ліворуч від нього. Цю конструкцію також можна ввести за допомогою команди <?>lsup{<?>}, записаної у вікні Команд.
Верхній індекс згори
Вставляє заповнювач з верхнім індексом прямо над ним. Цю конструкцію також можна ввести за допомогою команди <?>csup<?>, записаної у вікні Команд.
Верхній індекс праворуч
Вставляє заповнювач з верхнім індексом праворуч від нього. Цю конструкцію також можна ввести за допомогою команди <?>^<?> або команд rsup та sup, записаних у вікні Команд.
Вертикальний пакет (2 елементи)
Вставляє вертикальний пакет (біноміальний коефіцієнт) з двома заповнювачами. Цю конструкцію також можна ввести за допомогою команди <?>binom<?>, записаної у вікні Команд.
Розрив рядка
Вставляє у формулу розрив рядка. Цей елемент форматування також можна ввести за допомогою команди newline, записаної у вікні Команд.
Нижній індекс ліворуч
Вставляє заповнювач з нижнім індексом ліворуч від нього. Цю конструкцію також можна ввести за допомогою команди <?>lsub<?>, записаної у вікні Команд.
Нижній індекс знизу
Вставляє заповнювач з нижнім індексом прямо під ним. Цю конструкцію також можна ввести за допомогою команди <?>csub<?>, записаної у вікні Команд.
Нижній індекс праворуч
Вставляє заповнювач з нижнім індексом праворуч від нього. Цю конструкцію також можна ввести за допомогою команди <?>_<?> або команд rsub та sub, записаних у вікні Команд.
Вертикальний пакет (3 елементи)
Вставляє вертикальний пакет (біноміальний коефіцієнт) з трьома заповнювачами. Цю конструкцію також можна ввести за допомогою команди stack {<?>#<?>#<?>}, записаної у вікні Команд.
Короткий пробіл
Вставляє короткий пробіл між заповнювачем і наступним елементом. Його також можна ввести за допомогою команди `, записаної у Вікні команд. Команда повинна знаходитися ліворуч або праворуч від символу, змінної або завершеної команди.
Вирівняти ліворуч
Кнопка з цим значком застосовує вирівнювання ліворуч для "a" і додає заповнювач. Подібне форматування можна також виконати командою alignl<?>, введеною безпосередньо у вікні Команд.
Вирівнювання по центру
Кнопка з цим значком застосовує вирівнювання по центру для "a" і додає заповнювач. Подібне форматування можна також виконати командою alignc<?>, введеною безпосередньо у вікні Команд.
Вирівняти праворуч
Кнопка з цим значком застосовує вирівнювання праворуч для "a" і додає заповнювач. Подібне форматування можна також виконати командою alignr<?>, введеною безпосередньо у вікні Команд.
Пакет матриці
Кнопка з цією піктограмою вставляє у формулу матрицю з чотирма заповнювачами. Щоб ввести цю матрицю, ви також можете скористатися командою matrix{<?>#<?>##<?>#<?>}, введеною безпосередньо у вікні Команд. Розташування елементів за комірками визначається двома координатами; перша визначає номер рядка, а друга — номер стовпчика. Створену матрицю можна поширювати у будь-якому напрямку додаванням рядків або стовпчиків у вікні Команд.
Проміжок
Кнопка з цією піктограмою вставляє у формулу проміжок або пробіл між двома заповнювачами. Подібне форматування також можна ввести за допомогою команди ~, введеної безпосередньо у вікно Команд. Ця команда має знаходитися ліворуч або праворуч від символу, змінної або завершеної команди.
Команди вирівнювання alignl, alignc і alignr, особливо зручні, якщо ви
вирівнюєте між собою верхні і нижні елементи формули, наприклад {alignl a}over{b+c}
формуєте біноміальні коефіцієнти або пакети, наприклад, binom{2*n}{alignr k}
вирівнюєте елементи матриці, наприклад, matrix{alignr a#b+2##c+1/3#alignl d} і
розпочинаєте новий рядок, наприклад, a+b-c newline alignr x/y.
Під час використання інструкцій вирівнювання пам’ятайте, що
їх можна використовувати лише на початку виразу і лише один раз. Тому команду a+b alignr c сформовано правильно, а команду a+alignr b — ні
результат виконання однієї з команд впливає на результат виконання іншої, тобто, якщо ви введете {alignl{alignr a}}over{b+c}, літеру a буде вирівняно праворуч.
matrix{
alignr sin^2 x + cos^2 x#{}={}#alignl 1 ##
alignr cos^2 x #{}={} #alignl 1 - sin^2 x
}
Якщо рядок або вираз починається з тексту, його типово буде вирівняно ліворуч. Подібну поведінку програми можна змінити будь-якою з команд вирівнювання. Наприклад, stack{a+b-c*d#alignr "текст"}, тут "текст" буде вирівняно праворуч. Пам’ятайте, що текст завжди слід брати у подвійні лапки.
Звичайні розташовані по центру формули можна вирівняти ліворуч без використання пункту меню Формат - Вирівнювання. Щоб зробити це, введіть порожній рядок, тобто рядок, що складається лише з лапок без тексту, "", перед частиною формули, яку ви бажаєте вирівняти. Наприклад, команда "" a+b newline "" c+d призведе до того, що обидва рівняння буде вирівняно ліворуч, а не по центру.
Під час введення формул безпосередньо у Вікні команд, пам’ятайте, що деякі з елементів форматування потребують виокремлення пробілами, щоб програма правильно відтворювала структуру формули.Врахування цієї особливості є дуже важливим, особливо, якщо ви використовуєте у ваших операторах значення замість заповнювачів, наприклад, "a lsup{3}".
Натисніть Дужки і групування для детальнішої інформації про форматування у LibreOffice Math.
Корисна інформація щодо індексів і показників степенів і зміни розміру допоможе вам відтворити формули найкращим чином.