Вставка до слайда електронних таблиць

Для вставки клітинок електронної таблиці слайди Impress або сторінки Draw можна скористатися різними методами:

 1. Вставка власної таблиці: ви вводите дані в комірки і застосовуєте придумане вами форматування за допомогою розділу Дизайн таблиці на панелі Завдань.

 2. Вставка нової таблиці або існуючого файла у вигляді об'єкта OLE: посилання на файл можна оформити у вигляді активного посилання на останні збережені дані у файлі електронної таблиці.

Вставка власної таблиці

 1. Перейдіть до слайда Impress або сторінки Draw, де потрібно вставити таблицю.

 2. Для вставки таблиці виберіть Вставка - Таблиця або клацніть піктограму "Таблиця" на стандартній панелі інструментів.

 3. Двічі клацніть таблицю і введіть або вставте дані в комірки.

 4. Виберіть вміст комірки і клацніть правою кнопкою миші, щоб відкрити контекстне меню. Виберіть команди для зміни вмісту клітинки, наприклад, змінити розмір шрифту або міжрядковий інтервал.

 5. Щоб відкрити контекстне меню таблиці, клацніть правою кнопкою миші межу таблиці. Використовуйте контекстне меню таблиці для введення назви та опису таблиці або для рівномірного розподілу рядків чи стовпців, а також для використання інших команд.

 6. Виберіть кілька комірок і клацніть правою кнопкою миші, щоб відкрити контекстне меню, за допомогою якого ви можете додавати або видаляти рядки і стовпці, а також використовувати інші команди.

  Щоб вибрати прямокутну область комірок, вкажіть комірку в одному з кутів майбутнього прямокутника, утримуйте кнопку мишки і ведіть мишку в протилежний кут прямокутника, після чого відпустіть кнопку мишки.

  Щоб вибрати одну клітинку, наведіть курсор на клітинку, утримуйте кнопку миші і проведіть вказівник мишки до наступної клітинки і назад, після чого відпустіть кнопку миші.

Вставка нової електронної таблиці як об'єкта OLE

Можна додати порожню таблицю LibreOffice Calc в якості об'єкта OLE.

 1. Перейдіть на слайд, в який потрібно вставити таблицю.

 2. Choose Insert - OLE Object - OLE Object. Click Create new and select the LibreOffice Spreadsheet. Click OK. Click in the spreadsheet to enter your data.

 3. Клацніть поза електронною таблицею для перегляду слайда.

Щоб змінити розміри таблиці без зміни розмірів комірок, двічі клацніть таблицю, а потім перетягніть кутову мітку. Щоб змінити розміри клітинок електронної таблиці, клацніть цю таблицю, а потім перетягніть кутову мітку.

Вставка електронної таблиці з файла

При вставці в слайд існуючої електронної таблиці зміни, що вносяться вносяться у вихідний файл електронної таблиці, на слайді не відображаються. Однак можна вносити зміни в електронну таблицю на слайді.

 1. Перейдіть на слайд, який потрібно вставити таблицю.

 2. Choose Insert - OLE Object - OLE Object.

 3. Виберіть Створити з файла і натисніть кнопку Знайти.

 4. Знайдіть файл, який потрібно вставити, а потім натисніть кнопку Гаразд.

  Установіть прапорець Зв'язати з файлом для вставки файлу в якості активного посилання.

note

У слайд вставляється уся електронна таблиця. Якщо потрібно змінити відображуваний аркуш, двічі клацніть таблицю та виберіть інший аркуш.


Формат - Розмітка слайдів

Insert - OLE Object - OLE Object

Будь ласка, підтримайте нас!