Крива

Піктограма "Крива" на панелі інструментів малювання дозволяє відкрити панель інструментів Лінії, за допомогою якої можна додавати в слайд лінії і фігури.

Якщо ви утримуєте клавішу Shift, рух мишки обмежено кутами кратними 45 градусам. Якщо ви утримуєте клавішу нова точка не буде з'єднана з останньою крапкою. Це дозволяє створювати об'єкти, що складаються з окремих кривих. Якщо у великому об'єкті, який поки не закритий, ви малюєте об'єкт меншого розміру і утримуєте клавішу , менший об'єкт віднімається від великого об'єкта, тим самим створюючи у великому об'єкті отвір.

Замкнуті фігури заповнюються автоматично зафарбуванням, показаним у полі Стиль/заповнення області на панелі Лінія і заповнення.

Крива із заповненням

Малює замкнену фігуру з заповненням на основі кривої Безьє. Клацніть мишкою в початковій точці кривої, перетягніть курсор, відпустіть кнопку мишки, перемістіть курсор в кінець кривої і клацніть у цій точці. Щоб додати до кривої прямолінійну ділянку, перемістіть вказівник мишки і клацніть ще раз. Щоб замкнути криву, клацніть двічі.

Піктограма

Крива, із заповненням

Багатокутник із заповненням

Малює замкнену фігуру, що складається з прямолінійних відрізків. Клацніть там, де мусить починатися багатокутник, і проведіть перший відрізок, перетягуючи вказівник. Клацніть ще раз, щоб визначити кінцеву точку відрізка, і аналогічним чином намалюйте інші сторони багатокутника. Щоб закінчити побудову багатокутника, клацніть двічі. Щоб кути многокутника були кратні 45 градусам, при клацанні утримуйте клавішу SHIFT.

Піктограма

Багатокутник із заповненням

Багатокутник (45°) із заповненням

Малює замкнену фігуру, що складається з прямолінійних відрізків, кути між якими кратні 45 градусам. Клацніть там, де мусить починатися багатокутник, і проведіть перший відрізок, перетягуючи вказівник. Клацніть ще раз, щоб визначити кінцеву точку відрізка, і аналогічним чином намалюйте інші сторони багатокутника. Щоб закінчити побудову багатокутника, клацніть двічі. Щоб намалювати багатокутник з довільними кутами (не обов'язково кратними 45 градусам), при клацанні утримуйте клавішу SHIFT.

Піктограма

Багатокутник (45°), із заповненням

Полілінія, із заповненням

Малює на слайді лінію довільної форми в напрямку переміщення курсору. Коли кнопка миші буде відпущена, LibreOffice створить замкнуту фігуру, провівши прямолінійний відрізок від кінцевої точки лінії до початкової. Фігура, обмежена лініями, заповнюється зафарбуванням, колір якого відповідає поточним кольором області.

Піктограма

Полілінія, із заповненням

Крива

Малювання гладкої кривої Безьє. Клацніть там, де має починатись крива, перетягніть, відпустіть, а потім перемістіть вказівник на місце, де потрібно закінчити криву та клацніть. Перемістіть вказівник та натисніть ще раз, щоб додати до кривої прямолінійний сегмент. Двічі клацніть, щоб закінчити малювання кривої. Щоб створити замкнуту фігуру, двічі клацніть початкову точку кривої. Форма кривої визначається відстанню перетягування.

Піктограма

Крива

Багатокутник

Малює лінію, що складається з кількох прямокутних сегментів. Проведіть відрізок курсор при натиснутій кнопці миші, клацніть, щоб позначити кінець відрізка, і продовжуйте малювати наступний відрізок. Двічі клацніть, щоб закінчити малювання лінії. Щоб намалювати замкнутий контур, двічі клацніть мишею в початковій точці лінії.

Щоб кути багатокутника були кратні 45°, натисніть і утримуйте при малюванні клавішу Shift.

Режим Зміна геометрії дозволяє інтерактивно змінювати положення окремих точок багатокутника.

Піктограма

Багатокутник

Багатокутник (45°)

Малювання лінії, що складається з послідовності прямих ліній, які можуть повертатися тільки на 45 градусів. Переміщуйте мишу для малювання сегмента лінії, клацніть для визначення кінцевої точки сегмента лінії і знову переміщуйте мишу для малювання нового сегменту лінії. Двічі клацніть, щоб закінчити малювання лінії. Щоб створити закриту форму, утримуйте клавішу і клацніть двічі.

Піктограма

Багатокутник (45°)

Довільна лінія

Малювання в поточному документі довільної лінії в напрямку переміщення курсору. Для завершення лінії відпустіть кнопку миші. Для малювання замкнутого контуру відпустіть кнопку миші поблизу початкової точки лінії.

Піктограма

Довільна лінія

Будь ласка, підтримайте нас!