Перетворення

Зміна форми, орієнтації і заповнення вибраних об'єктів.

Щоб скористатися цією командою…

Виберіть Перегляд - Панелі інструментів - Перетворення.


Поворот

Вибрані двовимірні об'єкти повертаються або нахиляються відносно точки повороту. Щоб повернути об'єкт, перетягніть кутовий маркер об'єкта в напрямку повороту. Щоб нахилити об'єкт, перетягніть центральний маркер в напрямку нахилу.

На кожному слайді є тільки одна точка повороту. Щоб перемістити її в центр об'єкта, двічі клацніть об'єкт. Можна також перед поворотом об'єкта перетягнути точку повороту в потрібне місце на екрані.

note

Якщо вибрана група, що включає тривимірний об'єкт, повертається тільки цей тривимірний об'єкт. Нахиляти тривимірний об'єкт не можна, її можна обертати навколо осей X і Y, перетягуючи центральні маркери.


Піктограма Обернути

Поворот

Віддзеркалити

Вибрані об'єкти відображаються щодо лінії відображення, яку можна перетягнути в будь-яке місце на слайді. Щоб відобразити об'єкт, перетягніть маркер уздовж лінії відображення. Щоб змінити орієнтацію лінії відображення, перетягніть одну з її кінцевих точок на нове місце.

Піктограма Віддзеркалити

Віддзеркалити

У тривимірне тіло обертання

Вибрані двовимірні об'єкти перетворюються в тривимірні шляхом обертання навколо лінії симетрії.

Для зміни форми перетвореного об'єкта перетягніть лінію симетрії на потрібне місце. Щоб змінити орієнтацію лінії симетрії, перетягніть одну з її кінцевих точок. Для перетворення об'єкту в тривимірний вигляд клацніть його.

Піктограма "У тривимірне тіло обертання"

У тривимірне тіло обертання

По колу (у перспективі)

Вибраний об'єкт трансформується, накладаючись на уявні кола, після чого зображення додається перспектива. Для трансформації об'єкта виберіть його і перетягніть маркер об'єкта. Якщо вибраний об'єкт не є многокутником або кривою Безьє, перед його трансформацією буде запропоновано перетворити об'єкт на криву.

Піктограма "По колу"

По колу (у перспективі)

По колу (під нахилом)

Вибраний об'єкт трансформується, накладаючись на уявні кола. Для трансформації об'єкта виберіть його і перетягніть маркер об'єкта. Якщо вибраний об'єкт не є многокутником або кривою Безьє, перед його трансформацією буде запропоновано перетворити об'єкт на криву.

Піктограма "По колу"

По колу (під нахилом)

Трансформація

Дозволяє змінити форму вибраного об'єкта, перетягуючи його маркери. Якщо вибраний об'єкт не є многокутником або кривою Безьє, перед його трансформацією буде запропоновано перетворити об'єкт на криву.

Піктограма Трансформація

Трансформація

Прозорість

Застосовує градієнт прозорості для вибраного об'єкта. Прозорість лінії задається сірою шкалою, в якої чорна смуга відповідає 0% прозорості і біла смуга 100% прозорості.

Для зміни напрямку градієнта прозорості перетягніть білий маркер. Для зміни довжини градієнта перетягніть чорний маркер. Можна також змінювати значення шкали відтінків сірого для маркерів, перетягуючи на них кольори з панелі Колір.

note

Щоб показати Панель кольоріввиберіть Перегляд - Панелі інструментів - Панель кольорів.


Піктограма "Прозорість"

Прозорість

Градієнт

Зміна градієнтного заповнення обраного об'єкта. Ця команда доступна тільки в тому випадку, якщо до вибраного об'єкту був застосований градієнт допомогою команди Формат - Область. Для зміни напрямку або довжини градієнта перетягніть маркери лінії градієнта. Можна також змінювати кольори кінцевих точок градієнта, перетягуючи на маркери кольори з панелі Колір.

note

Щоб показати Панель кольоріввиберіть Перегляд - Панелі інструментів - Панель кольорів.


Піктограма "Градієнт"

Градієнт

Будь ласка, підтримайте нас!