Панель зміни геометрії

Панель Точки з'являється, коли Ви обираєте багатокутник і натискаєте Точки.

Вказані функції дозволяють змінювати вузли кривої чи об'єкта, перетвореного на криву. Доступні такі значки:

Редагувати вузли

Значок Зміна геометрії дозволяє активувати чи деактивувати режим редагування для об'єктів Без'е. У режимі редагування можливий вибір окремих вузлів графічного об'єкту.

Icon Edit Points

Редагувати вузли

Переміщувати вузли

Активує режим, у якому можна переміщувати вузли. При наведенні вказівника миші на вузол поруч з вказівником з'являється маленький порожній квадрат. Перетягніть цей вузол у інше місце. Крива з обох боків від цього вузла переміститься за точкою. Частина кривої між сусідніми вузлами змінить форму.

Щоб зсунути всю криву без викривлення форми, наведіть вказівник на криву між двома вузлами або всередині замкнутої кривої та перетягніть.

Icon Move Points

Переміщувати вузли

Вставити вузли

Активує режим вставки. Цей режим дозволяє вставляти вузли. Також дозволяється переміщувати вузли, як і у режимі переміщення. Якщо, проте, клацнути на кривій між двома вузлами й трохи зсунути мишу, утримуючи натиснутою її кнопку, буде вставлено новий вузол. Цей вузол є гладким, а лінії до контрольних точок паралельні та залишаються такими при переміщенні.

Якщо потрібно створити кутову точку, треба спочатку вставити або гладкий, або симетричний вузол, який потім перетворюється на кутову точку за допомогою команди Кутовий вузол.

Icon Insert Points

Вставити вузли

Видалити вузли

Значок Видалити точки служить для видалення однієї або кількох вибраних точок. Якщо потрібно вибрати декілька точок, клацніть на відповідних точках, утримуючи натиснутою клавішу Shift.

Спочатку виділіть кути, які будуть видалені, а потім клацніть на цьому значку або натисніть клавішу Del.

Icon Delete Points

Видалити вузли

Розділити криву

Значок Розірвати криву дозволяє розірвати криву. Виберіть точки, де потрібно розірвати криві, та клацніть на значку.

Icon Split Curve

Розділити криву

Перетворити на криву

Перетворює криву на пряму лінію або прямую лінію на криву. Якщо вибрано один вузол, буде перетворена крива перед вузлом. Якщо вибрані два вузли, буде перетворена крива між двома вузлами. Якщо вибрати більше двох вузлів, кожен раз при клацанні на значка буде перетворена ще одна частина кривої. При необхідності вузли окружності будуть перетворені на кутові вузли, та нввпаки.

Якщо певна частина кривої є прямою лінією, кожна кінцева точка лінії має максимум одну контрольну точку. Їх неможливо перетворити на точки окружності, якщо не перетворити пряму лінію назад на криву.

Icon Convert to Curve

Перетворити на криву

Кутовий вузол

Перетворює вибрані точки на кутові точки. Кутові вузли мають дві переміщувані контрольні точки, котрі не залежать одна від от одної. Тому крива лінія не переходить у пряму через кутову точку, а створює кут.

Icon Corner Point

Кутовий вузол

Гладкий прохід

Перетворює кутовий або симетричний вузол в гладкий. Обидві контрольні точки кутового вузла вирівнюються у паралель та можуть бути переміщені лише одночасно. Контрольні точки можуть відрізнятися довжиною, дозволяючи змінювати ступінь кривизни.

Icon Smooth Transition

Гладкий прохід

Симетричний прохід

Цей значок перетворює кутовий або гладкий вузол у симетричний. Обидві контрольні точки кутового вузла вирівнюються у паралель та мають однакову довжину. Їх можна переміщувати лише одночасно, а ступінь кривини буде однаковою у обох напрямках.

Icon Symmetric Transition

Симетричний прохід

Закрити Без'є

Замикає лінію або криву. Лінія замикається шляхом з'єднання точки з першою, позначеною збільшеним квадратом.

Icon Close Bézier

Закрити Без'є

Виключити вузли

Відмічає поточний вузол або вибілені вузли для видалення. Це відбувається у випадку, коли точка розташована на прямій лінії. При перетворенні кривої або багатокутника за допомогою значка Перетворити на криву на пряму лінію або зміні кривої за допомогою миші так, що вузол лежить на прямій лінії, він видаляється. Кут, з якого має відбуватися скорочення точки ,

Icon Eliminate Points

Виключити вузли

Будь ласка, підтримайте нас!