Adding Clickable Hotspots to Images

An ImageMap allows you to attach URLs to specific areas, called hotspots, on a picture in your document. An image map is a group of one or more hotspots.

You can draw three types of hotspots: rectangles, ellipses, and polygons. When you click a hotspot, the URL is opened in the browser window or frame that you specify. You can also specify the text that appears when your mouse rests on the hotspot.

To add a clickable hotspot to an image

  1. Position the cursor where you want the ImageMap in your document.

  2. Виберіть Вставка - Зображення, виберіть і вставте растрове зображення.

  3. With the image selected, choose Tools - ImageMap to open the ImageMap Editor, which displays the selected image and contains the hotspot editing tools.

  4. Use the icons in the ImageMap Editor to draw a hotspot shape, for example a rectangle, over the image at the background.

    You can see an extended help text on the functions of each icon when you enable Extended Help in - LibreOffice - General.

  5. Enter the "Address" URL that will be shown in a Web browser when the user clicks the hotspot.

  6. Optionally, enter the "Text" that will be shown as a tip when the user points the mouse to the hotspot.

  7. Click the Apply button to apply your changes, and close the ImageMap Editor.

  8. Збережіть документ у форматі LibreOffice або HTML.

Можна зберегти карту посилань як файл і завантажити цей файл, наприклад, на веб-сервер.

Сенсорне зображення

Карта посилань – це зображення чи рамка, що веде за посиланням. Можна натиснути на визначені області зображення або рамки, щоб перейти до цілі (URL), яка з'єднана з об'єктом. Області посилань, а також посилання на URL-адреси та відповідний текст, що відображаються при наведенні вказівника миші на ці області, визначаються в Редакторі карти посилань.

Карти посилань бувають двох типів. Клієнтська карта посилань аналізується на клієнтському комп'ютері, який завантажує графічний об'єкт з Інтернету, тоді як серверна карта посилань аналізується на серверному комп'ютері, що надає HTML-сторінку в Інтернеті. Якщо аналіз виконується на сервері, по клацанню карти посилань відносні координати вказівника в межах зображення надсилаються в спеціальну програму на сервері, яка повертає відгук. Якщо аналіз виконується на клієнтському комп'ютері, то по клацанню певного гіпероб'єкта у складі карти посилань активується URL-адреса, як у випадку звичайного текстового посилання. Відповідна URL-адреса виводиться при наведенні вказівника миші на карту посилань.

Оскільки карти посилань можна використовувати по різному, їх можна зберігати в різних форматах.

Формати карт посилань

Карти посилань поділяють, переважно, на такі, що аналізуються на сервері (тобто постачальником послуг Інтернету), і такі, що аналізуються веб-браузером на комп'ютері читача.

Серверні карти посилань

Серверні карти посилань читач бачить як малюнки або рамки на сторінці. Клацніть карту посилань, і координати відповідного місця буде надіслано на сервер. Потім за допомогою додаткової програми сервер визначить наступний крок, який слід виконати. Є декілька взаємовиключних методів визначення цього процесу, два з яких використовують найчастіше:

В LibreOffice карти посилань створюються для обох методів. Виберіть формат зі списку Тип файлу в діалоговому вікні Зберегти як в редакторі карт посилань. При цьому створюються окремі файли растрових зображень, які слід завантажити на сервер. Необхідно дізнатися в Інтернет-провайдера чи мережевого адміністратора, які типи карт посилань підтримуються сервером і як отримати доступ до програми аналізу.

Клієнтська карта посилань

Область зображення або рамки, за якою може клацнути читач, позначається появою пов'язаного URL при наведенні покажчика миші на цю область. ImageMap зберігається на рівень нижче зображення, і містить інформацію про області з посиланнями. Єдиний недолік клієнтських сенсорних зображень полягає в тому, що застарілі браузери не здатні їх читати; цей недолік, однак, з плином часом вирішиться сам по собі.

When saving the ImageMap, select the file type SIP - StarView ImageMap. This saves the ImageMap directly in a format which can be applied to every active picture or frame in your document. However, if you just want to use the ImageMap on the current picture or frame, you do not have to save it in any special format. After defining the regions, simply click Apply. Nothing more is necessary. Client Side ImageMaps saved in HTML format are inserted directly into the page in HTML code.

Будь ласка, підтримайте нас!