Довідка LibreOffice 7.3
Ви можете отримати сертифікат у органу сертифікації. Незалежно від того, чи Ви обираєте урядову установу або приватну компанію, цю послугу прийнято оплачувати, наприклад, коли вони посвідчують Вашу особу. Кілька органів випускають сертифікати безкоштовно, як Проект відкритого коду CAcert , що базується на добре знаній та вартій довіри моделі Web of Trust, яка набуває популярності.
Якщо Ви використовуєте Linux, macOS чи Solaris, Вам потрібно встановити свіжу версію Thunderbird або Firefox. LibreOffice звертатиметься до їхнього сховища сертифікатів.
Якщо у Thunderbird чи Firefox Ви створювали різні профілі і хочете користуватись сертифікатами з одного профіля користувача, оберіть профіль у . Є також альтернативний шлях: встановити змінну оточення MOZILLA_CERTIFICATE_FOLDER, щоб вказати на каталог, який містить цей профіль.
Відкрийте налаштування Вашого web-браузера, зайдіть у секцію Розширені, клацніть на вкладці Сертифікати, а потім оберіть Перегляд сертифікатів. З'явиться діалог Менеджер сертифікатів.
Імпортуйте новий кореневий сертифікат, потім оберіть його та відредагуйте. Визначте кореневий сертифікат як надійний для доступу, принаймні, для доступу через Інтернет чи електронною поштою. Це забезпечує можливість використання цього сертифіката для підписування документів. Таким же чином можна редагувати будь-який проміжний сертифікат, але для підпису документів це не обов'язково.
Після зміни сертифікатів перезапустіть LibreOffice.
В системах Windows LibreOffice звертатиметься до системного сховища сертифікатів.
Ваш особистий ключ для цифрового підпису буде згенеровано та безпечно збережено Windows як частина процесу видачі підпису. У разі, якщо Орган сертифікації влаштовує, що Ваш комп'ютер сформував особистий ключ, і Ви погодились з іншими вимогами ідентифікації, відповідний публічний ключ буде підписано Органом сертифікації. Що стосується особистих ключів, отриманих через інтернет: приватний ключ генерує Ваш браузер і не ділиться ним з Органом сертифікації.
Якщо приватний ключ отримано іншим чином або Ви переносите його з іншого комп'ютера, Ви можете встановити його на комп'ютері Windows, двічі клацнувши на сертифікаті приватного ключа і ввівши потрібний пароль. Цей приватний ключ може бути відомий іншим (наприклад, організаціям чи урядовим службам безпеки) залежно від того, яким чином він був Вам виданий.
Публічні ключі інших людей, що використовуються для верифікації (підтвердження) цифрових підписів документів або шифрування документів лише для них, зазвичай зберігаються у Вашій системі з програмою для керування сертифікатами. У деяких випадках Вам доведеться керувати цими сертифікатами публічного ключа самостійно.
Загалом, управління публічними та особистими ключами на Вашому ПК залежатиме від версії Windows, якою Ви користуєтесь. Щоб дізнатись більше, у розділі "Довідка і підтримка" вашої Windows шукайте за словами "цифровий підпис".
Зайдіть у Файл - Цифрові підписи - Цифрові підписи.
У вікні повідомлення з'являється рекомендація зберегти документ. Натисніть Так, щоб зберегти файл.
Після збереження Ви побачите діалог Цифрові підписи. Натисніть Додати для додавання публічного ключа в документ.
В діалозі Вибір сертифіката, оберіть Ваш сертифікат та натисніть OK.
Ви знову побачите діалог Цифрові підписи, де можна за бажанням додати більше сертифікатів. Натисніть OK, щоб додати публічний ключ до збереженого файлу.
Підписаний документ показує значок у рядку статусу. Ви можете двічі клацнути на значку в статусному рядку, щоб переглянути сертифікат.
Результат валідації підпису показано у статусному рядку та в діалоговому вікні Цифрові підписи. У межах одного документа ODF можуть існувати кілька підписів документів та макросів. Якщо наявна проблема з одним підписом, тоді результат валідації цього підпису зазначається для всіх підписів. Таким чином, якщо існують десять дійсних підписів і один недійсний, тоді рядок статусу та поле статусу діалогу зобразить підпис як недійсний.
Зазвичай макроси є частиною документа. Коли Ви підписуєте документ, макрос всередині документа підписується автоматично. Щоб підписати лише макроси, але не документ, виконайте такі дії:
Зайдіть в меню Засоби - Макроси - Цифровий підпис.
Підпишіть, як описано вище для документів.
Коли Ви відкриваєте ІСР Basic, що містить підписаний макрос, у статусному рядку з'явиться значок .
Клацніть двічі на значку в рядку статусу, щоб переглянути серифікат.