Застосування цифрових підписів

Отримання сертифіката

Ви можете отримати сертифікат у органу сертифікації. Незалежно від того, чи Ви обираєте урядову установу або приватну компанію, цю послугу прийнято оплачувати, наприклад, коли вони посвідчують Вашу особу. Кілька органів випускають сертифікати безкоштовно, як Проект відкритого коду CAcert , що базується на добре знаній та вартій довіри моделі Web of Trust, яка набуває популярності.

Керування сертифікатами

Підписання документа

  1. Зайдіть у Файл - Цифрові підписи - Цифрові підписи.

  2. У вікні повідомлення з'являється рекомендація зберегти документ. Натисніть Так, щоб зберегти файл.

  3. Після збереження Ви побачите діалог Цифрові підписи. Натисніть Додати для додавання публічного ключа в документ.

  4. В діалозі Вибір сертифіката, оберіть Ваш сертифікат та натисніть OK.

  5. Ви знову побачите діалог Цифрові підписи, де можна за бажанням додати більше сертифікатів. Натисніть OK, щоб додати публічний ключ до збереженого файлу.

Підписаний документ показує значок Значок у рядку статусу. Ви можете двічі клацнути на значку в статусному рядку, щоб переглянути сертифікат.

Результат валідації підпису показано у статусному рядку та в діалоговому вікні Цифрові підписи. У межах одного документа ODF можуть існувати кілька підписів документів та макросів. Якщо наявна проблема з одним підписом, тоді результат валідації цього підпису зазначається для всіх підписів. Таким чином, якщо існують десять дійсних підписів і один недійсний, тоді рядок статусу та поле статусу діалогу зобразить підпис як недійсний.

Підписання макроса всередині документа

Зазвичай макроси є частиною документа. Коли Ви підписуєте документ, макрос всередині документа підписується автоматично. Щоб підписати лише макроси, але не документ, виконайте такі дії:

  1. Зайдіть в меню Засоби - Макроси - Цифровий підпис.

  2. Підпишіть, як описано вище для документів.

Коли Ви відкриваєте ІСР Basic, що містить підписаний макрос, у статусному рядку з'явиться значок Значок.
Клацніть двічі на значку в рядку статусу, щоб переглянути серифікат.

Будь ласка, підтримайте нас!