Співпраця

У LibreOffice Writer, Impress і Draw документ може відкриватися для запису в конкретний момент часу тільки одним користувачем. У Calc кілька користувачів можуть відкрити одну електронну таблицю для одночасного запису.

Співпраця в Calc

Можливість спільного використання документів у LibreOffice Calc забезпечує одночасний доступ для запису для багатьох користувачів. Кожен користувач, який бере участь у спільній роботі, повинен ввести ім'я на вкладці – LibreOffice – Дані користувача.

warning

Коли активовано відстеження змін або спільне використання документа, деякі команди недоступні (виділено сірим кольором). Для нової електронної таблиці неможливо застосувати або вставити елементи, виділені сірим.


Створення нової електронної таблиці

Користувач А створює новий документ електронної таблиці. Застосовуються наступні умови:

Для перемикання режиму поточного документа із спільного використання в монопольний режим використовується команда Засоби - Спільне використання. Якщо потрібно працювати з спільно використовуваним документом у неспільному режимі, то його слід зберегти під іншим іменем або по іншому шляху. При цьому створюється копія електронної таблиці без спільного використання.

Відкриття електронної таблиці

Користувач А зберігає документ електронної таблиці. Застосовуються наступні умови:

Збереження спільно використовуваного документа електронної таблиці

Користувач А зберігає спільно використовуваний документ. Застосовуються наступні умови:

При успішному збереженні спільно використовуваної електронної таблиці після команди збереження документ перезавантажується, тому в електронній таблиці відображається остання версія всіх змін, збережених всіма користувачами. Якщо іншим користувачем були змінені фрагменти документа, то виводиться повідомлення "додані зовнішні зміни".

Співробітництво в Writer, Impress і Draw

Для всіх модулів Writer, Impress, Draw і Calc при вимкненому спільному використанні документа можливе блокування файлу. Блокування файлу може застосовуватися навіть у тому випадку, коли доступ до документа здійснюється з різних операційних систем:

Користувач А відкриває документ. Застосовуються наступні умови:

Повноваження користувачів і спільне використання документів

В операційних системах з керуванням повноваженнями користувачів повинні виконуватися ряд умов.

warning

Доступ на запис також дозволяє іншим користувачам видалити або змінити файл (навмисно або випадково).


Будь ласка, підтримайте нас!