Зв'язки

Ця команда відкриває вікно Конструктор Зв'язків, яке дозволяє визначати відносини між таблицями бази даних.

Тут ви можете пов'язати між собою таблиці з поточної бази даних за допомогою спільних полів даних. Створити відношення можна натиснувши на піктограму Створити зв'язок або простим перетягуванням полів мишею.

Щоб скористатися цією командою…

У вікні файлу бази даних виберіть команди Засоби - Зв'язки.


Піктограма Примітка

Ця функція доступна тільки якщо ви працюєте з реляційною базою даних.


При виборі пункту меню Засоби - Зв'язки відкривається вікно, в якому відображаються всі зв'язки, що існують між таблицями поточної бази даних. Якщо зв'язки не було визначено або ви хочете зв'язати між собою інші таблиці бази даних, клацніть піктограму Додати таблиці. Відкриється діалогове вікно Додати таблиці, в якому ви можете вибрати таблиці для створення зв'язків.

Add Table Icon

Вставити таблиці

Піктограма Примітка

Якщо вікно Конструктор зв'язків відкрито, вибрані таблиці не можуть бути змінені, навіть в режимі Конструктора Таблиць. Це гарантує, що таблиці не будуть змінені під час створення зв'язків.


Вибрані таблиці відображаються у верхній частині вікна конструктора зв'язків. Ви можете закрити вікно таблиці за допомогою контекстного меню або за допомогою клавіші Delete.

Move table and modify table size

You can resize and arrange the tables according to your preferences. To move tables, drag the upper border to the desired position. Enlarge or reduce the size in which the table is displayed by positioning the mouse cursor on a border or on a corner and dragging the table until it is the desired size.

Первинний та зовнішні ключі

Якщо потрібно визначити відношення між різними таблицями, слід ввести первинний ключ, який чітко ідентифікує поле даних наявної таблиці. Ви можете посилатись на первинний ключ з інших таблиць, щоб отримати доступ до даних цієї таблиці. Всі поля даних, що посилаються на цей первинний ключ, будуть визначені як зовнішній ключ.

Усі поля даних які є первинним ключем будуть позначені у вікні таблиці невеличким символом ключа.

Визначення зв'язків

Усі наявні зв'язки відображаються у вікні зв'язків лініями, що з'єднують поля первинних та зовнішніх ключів. Ви можете додати зв'язок перетягнувши та відпустивши поле однієї таблиці на поле іншої таблиці. Для видалення зв'язку, виберіть його та натисніть кнопку Delete.

Окрім того, ви також можете клацнути піктограму Створити зв'язок у верхній області поля зв'язків та визначити зв'язок між двома таблицями в діалоговому вікні Зв'язки.

New Relation Icon

Створити зв'язок

Піктограма Попередження

Якщо ви використовуєте LibreOffice у якості інтерфейсу доступу до реляційної бази даних, створення та видалення зв'язків виконується не у проміжній пам'яті LibreOffice, а перенаправляється безпосередньо в базу даних.


Двічі клацнувши з'єднувальну лінію, ви можете призначити певні властивості зв'язку. Відкриється діалогове вікно Зв'язки.

Будь ласка, підтримайте нас!