Довідка LibreOffice 7.3
Визначає тип публікації.
Ви можете вказати, чи потрібно включати рамки, створювати заголовок та показувати примітки презентацій.
Визначає основні налаштування для запланованого експорту.
Створює стандартні сторінки HTML із експортованих сторінок.
Створює стандартні сторінки HTML з рамками. Експортована сторінка буде поміщена в головну рамку, а в рамці ліворуч буде показано вміст форми гіперпосилань.
Створює титульну сторінку документа.
Вказується, чи варто також показувати ваші примітки.
Створює типову презентацію HTML для відтворення в автоматичному режимі, при якому слайди змінюються автоматично після певного часу.
Спосіб зміни слайдів залежить від часу, заданого для кожного слайда презентації. Якщо задана зміна сторінок вручну, то нова сторінка презентації HTML викликається натисканням будь-якої клавіші на клавіатурі.
Зміна сторінки автоматично відбувається після закінчення певного часу і не залежить від вмісту презентації.
Визначає час показу кожного слайда.
Автоматичний перезапуск презентації HTML після показу останнього слайда.
При експорті інтернет-трансляції генеруються автоматичні скрипти з підтримкою Perl або ASP. Це дозволяє доповідачу (наприклад, телефонної конференції з показом слайдів у Інтернет) перемикати слайди у веб-переглядачах слухачів. Додаткова інформація щодо інтернет-трансляцій наводиться далі в цьому розділі.
При виборі параметра ASP експорт інтернет-трансляції створює сторінки ASP. Зверніть увагу, що презентації HTML доступні тільки для веб-серверів, що підтримують ASP.
Використовується при експорті інтернет-трансляції для створення HTML-сторінок і сценаріїв Perl.
Вказується URL-адреса (абсолютна або відносна), яку потрібно ввести у переглядач, щоби побачити презентацію.
Вказується URL-адреса (абсолютна або відносна), за якою презентація HTML буде збережена на веб-сервері.
Вказується URL-адреса (абсолютна або відносна) для створених сценаріїв Perl.
Існує два способи експорту презентацій LibreOffice Impress за допомогою технології інтернет-трансляцій: сторінки ASP і Perl.
У будь-якому випадку для інтернет-трансляції потрібний веб-сервер, що дозволяє використовувати Perl або ASP для створення сценаріїв. Отже, спосіб експорту залежить від використовуваного сервера HTTP.
Для експорту в ASP виберіть Файл – Експорт в документі LibreOffice Impress. Появиться діалогове вікно Експорт, в якому необхідно вибрати тип файлу Документ HTML. Після вибору каталогу і введення назви файлу натисніть кнопку Експорт. Для експорту у вигляді сторінок ASP для HTML-файлу рекомендується підібрати "секретне" назву файлу (детальніше див. нижче). Появиться діалогове вікно Експорт HTML. У вибраний вами каталог буде записано кілька файлів.
Введена назва файлу використовується доповідачем для зміни слайдів, які показуються аудиторії. Файли інтернет-трансляції можна зберегти на локальному диску або безпосередньо на HTTP-сервері. Можна пізніше перенести локально збережені файли на сервер HTTP, FTP. Зверніть увагу, що інтернет-трансляція працює тільки в тому випадку, якщо файли запитуються з сервера HTTP.
Не використовуйте однаковий каталог для двох різних експортів HTML.
На другій сторінці майстра експорту HTML виберіть тип публікації Інтернет-трансляція.
В області параметрів інтернет-трансляції виберіть Сторінки ASP. Тепер можна продовжити визначення інших параметрів, натиснувши кнопку Створити.
Інтернет-трансляція може використовуватися відразу після того, як експортовані файли стають доступні з сервера HTTP.
Приклад:
Припустимо, що Microsoft Internet Information Server встановлена на даному комп'ютері. Ви ввели каталог для HTML-файлів "c:\Inet\wwwroot\presentation" під час установки. Також вважаємо, що URL комп'ютера вашого комп'ютера: "http://myserver.com".
Файли, створені в процесі експорту, зберігаються в каталозі c:\Inet\wwwroot\presentation\. У цьому каталозі функція експорту створює HTML-файл з ім'ям, наприклад, "secret.htm". Це ім'я вказується в діалоговому вікні "Зберегти" (див. вище). Тепер доповідач може переглядати файли експорту HTML, вводячи URL-адресу http://myserver.com/presentation/secret.htm у будь-який браузер HTTP з підтримкою JavaScript. Крім того, з'являється можливість змінити сторінки за допомогою деяких елементів управління формами.
Перегляд слайдів, обраних доповідачем, може здійснюватися з допомогою URL-адреси http://myserver.com/presentation/webcast.asp. Щоб перейти до інших слайдів на цій URL-адресі аудиторії, необхідно знати назви файлів. Переконайтеся, що на HTTP-сервері не відображається список каталогів.
Для експорту оберіть команду меню Файл - Експорт в документі LibreOffice Impress. Відкриється діалогове вікно Експорт, в якому необхідно вказати тип файлів Документ HTML. Після вибору каталогу і введення назви файлу натисніть кнопку Зберегти. Запуститься майстер експорту HTML. Деякі файли будуть записані в обрану вами теку.
Введене назва файлу буде використовуватися доповідачем для перемикання між слайдами. Виберіть порожній каталог.
На другій сторінці експорту HTML виберіть тип публікації Інтернет-трансляція.
В області параметрів інтернет-трансляції виберіть Perl.
У текстовому полі URL для слухачів введіть назву файлу документа HTML, який буде використовуватися аудиторією. В полі URL для презентації введіть URL-адресу каталогу, який буде використовуватися для презентації, а в полі URL для сценаріїв Perl введіть URL-адресу каталогу сценаріїв . Тепер можна визначити інші параметри на наступних сторінках майстра або запустити процес експорту, натиснувши кнопку Створити.
Файли, створені при експорті, повинні бути встановлені на HTTP-сервері з підтримкою Perl. Це можна зробити автоматично через існування багатьох різних серверів HTTP, які підтримують Perl. Дії, які слід виконати, описані нижче. За відомостями про застосування цих дій до конкретного сервера зверніться до документації сервера або до адміністратора мережі.
Спочатку необхідно перемістити файли, створені при експорті, в потрібний каталог на сервері HTTP.
Перемістити всі файли з розширеннями htm, jpg і gif в каталог на сервері HTTP, вказаний у текстовому полі URL для презентації.
Всі файли з розширеннями pl і txt слід перемістити в каталог на сервері HTTP, вказаний у текстовому полі URL для сценаріїв Perl. Цей каталог налаштовується так, щоби розміщені в ньому сценарії Perl могли запускатися за запитом HTTP.
В системах UNIX файли з розширенням pl стають виконуваними на HTTP-сервері. Як правило, це здійснюється за допомогою команди chmod. Файл currpic.txt може отримати право запису на HTTP-сервер.
Після виконання цих дій можна використовувати інтернет-трансляцію.
Приклад:
У цьому прикладі наведено Linux комп'ютер з сервером HTTP. URL-адреса сервера HTTP - http://myserver.com, а каталог для виведення документів HTML - //user/local/http/. Сценарії Perl містяться в каталозі //user/local/http/cgi-bin/. Введіть ім'я secret.htm для файлу експорту та presentation.htm в полі URL для слухачів. Введіть http://myserver.com/presentation/ у текстовому полі URL для презентації http://myserver.com/cgi-bin/ у полі URL для сценаріїв Perl.
Тепер скопіюйте всі файли *.htm, *.jpg і *.gif з каталогів, вказаних при експорті, у каталог //user/local/http/presentation/ на HTTP-сервері, а всі файли з розширенням *.pl і *.txt скопіюйте в теку //user/local/http/cgi-bin/.
Увійдіть на сервер як root і перейдіть до каталогу //user/local/http/cgi-bin/. Відповідні права можна визначити за допомогою команди chmod.
Після завершення установки файлів Perl доповідач може почати презентацію. Слухачі можуть переглянути цю презентацію за допомогою URL-адреси http://myserver.com/presentation/presentation.htm.