Користування стрічкою

Стрічка - це нова форма зображення піктограм команд для швидшого користування ними.

За промовчуванням, команди LibreOffice згруповані у каскадні меню та у панелі інструментів, заповнені піктограмами.

Стрічка показує інакший спосіб організації елементів керування та піктограм, ніж зібрання рівних рядків піктограм, які показують контекстні групи команд та вмісту.

У стрічці часто використовувані команди згруповані таким чином, завдяки якому полегшується і пришвидшується доступ до них, минаючи довгий перехід по меню і пошук у панелях інструментів.

Стрічка доступна у Writer, Calc, Draw та Impress. Інтерфейс користувача можна обрати з кількох шаблонів. Щоб змінити шаблон, виберіть Перегляд - Інтерфейс користувача та оберіть бажаний шаблон із підменю.

Щоб скористатися цією командою…

Зайдіть у меню Перегляд - Інтерфейс користувача


Шаблони інтерфейсу користувача

Пункт Інтерфейс користувача показує, які елементи інтерфейсу користувача є видимими. Наступні три шаблони не є видами стрічки:

Коли користувач активує додаткові панелі, вони зберігаються у профілі користувача. Відтак, при виході з режиму стрічки усі збережені панелі інструментів буде знову показано.

Доступні режими стрічки

В режимі стрічки усі панелі інструментів та бічна панель приховані, а стрічка розміщена зверху.

note

У режимі з вкладками панель меню прихована за замовчуванням. Щоб показати панель меню, виберіть піктограму Смужка меню у лівому верхньому куті вікна.


note

Режими "З вкладками" та "Групи" доступні також у компактному варіанті.


tip

Розмір піктограм стрічки можна налаштувати у меню - LibreOffice - Перегляд - Розмір піктограм ▸ Стрічка.


note

Стрічка не налаштовується на власний розсуд.


warning

Поточна реалізація (LibreOffice 7.1) стрічки є спільною для модулів Writer, Calc, Draw та Impress. Зміна вигляду стрічки в одному модулі змінить її вигляд в інших модулях.


Будь ласка, підтримайте нас!