Відкрити

Відкрити локальний чи віддалений файл або імпортувати його.

Щоб скористатися цією командою…

Виберіть команду Файл - Відкрити.

+A

На панелі Стандартна клацніть

Піктограма

Відкрити файл


LibreOffice для команди Відкрити використовує діалог вибору файлу, наданий операційною системою.

Піктограма Примітка

Якщо файл, який ви хочете відкрити, містить стилі, застосовуються особливі правила.


Область показу

Показує файли та теки, наявні у теці, де ви наразі перебуваєте. Щоб відкрити файл, оберіть його, а потім натисніть кнопку Відкрити.

Піктограма Підказка

Щоб одночасно відкрити більше одного документа, кожен у власному вікні, тримайте натиснутою клавішу під час натискання на файли, а потім натисніть кнопку Відкрити.


Сучасні системні файлові діалоги надають багато можливостей для роботи з файлами. Більшість дозволяє перейменовувати, видаляти, створювати файли, сортувати список файлів, переглядати файли та теки як піктограми, дерева або списки, обходити дерево тек файлової системи і багато іншого. Використовуйте праву кнопку миші, щоб отримати список команд для вибраних файлів у області відображення.

Назва файлу

Введіть ім'я файлу або шлях до файлу.

У діалоговому вікні доступні такі функції:

  1. LibreOffice має функцію автозаповнення, яка активується в деяких текстових полях і списках. Наприклад, уведіть у поле URL і функція автозаповнення виведе перший файл або каталог , назва якого починається з букви "a".

  2. Скористайтесь клавішею Стрілка вниз, для прокрутки інших файлів і каталогів. Клавішею Стрілка вправо можна також показати наявний підкаталог у полі URL-адреси. Швидке автозавершення отримують, натиснувши клавішу Кінець після введення частини URL. Once you find the document or directory you want, press Enter.

Версія

Якщо обраний файл має декілька версій, оберіть версію, яку ви бажаєте відкрити. Ви можете зберегти та керувати кількома версіями документа, обравши Файл - Версії. Версії документа відкриваються в режимі тільки для читання.

Тип файлу

Оберіть тип файлу, який ви хочете відкрити, або виберіть Усі файли (*), щоб переглянути список усіх файлів у теці.

Відкрити

Відкриває обраний документ(и).

Вставити

Якщо ви відкрили діалогове вікно, обравши Вставка - Документ, кнопка Відкрити заміниться на Вставити. Вставляє виділений файл у поточний документ у місці розташування курсора.

Лише для читання

Відкриття файлу в режимі тільки для читання.

Відкриття Документів Із Шаблонами

LibreOffice розпізнає шаблони, розташовані у будь-якій теці з такого переліку:

Піктограма Примітка

Коли ви використовуєте Файл - Шаблони - Зберегти як шаблон, щоб зберегти шаблон, його буде збережено у теці шаблонів користувача. Коли ви відкриваєте документ, який базується на такому шаблоні, цей документ буде перевірено на зміну шаблону, як описано нижче. Шаблон асоціюється з документом, тобто його можна назвати "липким шаблоном".


Піктограма Примітка

Коли ви використовуєте Файл - Зберегти як та вибираєте фільтр шаблонів, щоб зберегти шаблон у будь-якій іншій теці, що не входить до переліку, тоді документи, створені на цьому шаблоні, не будуть перевірятися.


Коли ви відкриваєте документ, створений з "липкого шаблону" (як зазначено вище), LibreOffice перевіряє, чи змінився шаблон з моменту останнього відкриття документа. Якщо шаблон був змінений, з'явиться діалогове вікно, де ви можете обрати, які стилі застосовувати до документа.

Щоб застосувати нові стилі з шаблону до документа, натисніть Оновити стилі.

Щоб зберегти стилі, які на даний час використовуються у документі, натисніть Зберегти старі стилі.

Якщо документ створено за допомогою шаблону, котрий неможливо знайти, з'явиться діалогове вікно з запитом дії, яку слід виконати, коли цей документ буде відкрито наступного разу.

Щоб розірвати зв'язок між документом та відсутнім шаблоном, натисніть Ні, інакше LibreOffice шукатиме шаблон під час наступного відкриття цього документа.

Будь ласка, підтримайте нас!