Про шари

Шари дозволяють збирати пов’язані між собою елементи на сторінці. Подумайте про шари як про окремі робочі області, які ви можете сховати від перегляду, усунути від друкування або заблокувати.

Шари не визначають порядок укладання об’єктів на вашій сторінці, за винятком шару Елементи керування, який завжди знаходиться перед іншими шарами.

Порядок укладання об’єктів на Вашій сторінці визначається послідовністю, у якій Ви додаєте об’єкти. Ви можете змінити порядок укладання за допомогоюФігура - Розташування.

Області шару, які не містять об’єктів, є прозорими.

LibreOffice Draw типово надає три шари:

Ви не можете видаляти або перейменовувати типові шари. Ви можете додавати власні шари з меню Вставка - Шар.

Шар Розмітка - це типовий робочий простір. Шар Розмітка вказує розташування заголовків, тексту та прив'язку об’єктів на Вашій сторінці.

Шар Елементи керування можна використовувати для кнопок, яким призначено дію, але які не слід друкувати. Встановіть для властивостей шару значення "Не можна друкувати". Об'єкти на шарі Елементи керування завжди розміщені перед об’єктами на інших шарах.

Шар Розмірні лінії призначено для малювання, наприклад, розмірних ліній. Перемикаючи властивості показу шару, Ви можете легко відображати та приховувати ці лінії.

tip

Ви можете заблокувати шар, щоб захистити його вміст, або приховати шар і його вміст від перегляду чи друку. Коли Ви додаєте новий шар на сторінку, цей шар додається до всіх сторінок документа. Однак коли Ви додаєте об’єкт до шару, він додається лише до поточної сторінки. Якщо Ви бажаєте, щоб об’єкт з’являвся на всіх сторінках, додайте об’єкт до шаблону (Перегляд – Шаблон).


Будь ласка, підтримайте нас!