Використання суміщених операцій

Поєднані операції в стовпцях і рядках

Команда Дані - Сполучені операції надає програмний засіб планування для запитань "що якщо". На аркуші необхідно ввести формулу для обчислення результату на основі значень, що зберігаються в інших комірках. Далі встановлюється діапазон комірок, в який вводиться кілька фіксованих значень, після чого за допомогою команди "Сполучені операції" виконується розрахунок результатів залежно від формули.

У полі Формули введіть посилання на клітинку з формулою, яка застосовується до діапазону даних. У поля Стовпець введення/Рядок введення введіть посилання на відповідні частини формули. Це легко зрозуміти з наступного прикладу:

Приклад

Припустимо, що компанія виробляє іграшки, які продаються за ціною $10 за кожну. Витрати на виготовлення однієї іграшки становлять $2 на додаток до постійних витрат $10 000 за рік. Яким буде річний прибуток, якщо буде продано певну кількість іграшок?

what-if sheet area

Обчислення з використанням однієї формули і однієї змінної

 1. Для підрахунку прибутку спочатку введіть будь-яке число як кількість (проданих товарів) - в даному прикладі це 2000. Прибуток обчислюється за формулою: Прибуток=Кількість * (Відпускна ціна - Прямі витрати) - Постійні витрати. Введіть формулу у комірку В5.

 2. У стовпці D введіть один під одним значення річного обсягу збуту, наприклад, від 500 до 5000 з приростом 500.

 3. Виділіть діапазон D2:E11, тобто значення у стовпці D і порожні комірки в сусідньому стовпці Е.

 4. Виберіть Дані - Сполучені операції

 5. Розмістіть курсор у поле Формули і клацніть комірку В5.

 6. Встановіть курсор у поле Стовпець введення та виберіть комірку B4. Це означає, що B4 - кількість - є змінною у формулі, яка замінюється вибраними значеннями стовпця.

 7. Закрийте діалог кнопкою Гаразд. Прибуток для різних кількостей відображається у стовпці Е.

Обчислення з використанням декількох формул

 1. Видалити стовпець E.

 2. Введіть наступну формулу у комірці C5: = B5 / B4. Таким чином розраховується щорічний прибуток за одиницю проданого товару.

 3. Виберіть діапазон D2:F11, тобто три стовпці.

 4. Виберіть Дані - Поєднані операції.

 5. Встановіть курсор у поле Формули і виділіть комірки, починаючи з B5 і закінчуючи С5.

 6. Встановіть курсор у поле Стовпець введення та виберіть клітинку B4.

 7. Натисніть кнопку Гаразд, щоб закрити діалогове вікно. Тепер в стовпці Е відображається прибуток, а в стовпці F щорічний прибуток з кожної одиниці товару.

Поєднані операції по рядкам і стовпцям

LibreOffice дозволяє об'єднувати багаторазові операції для стовпців і рядків у так званих крос-таблиць. Осередок формули повинна звертатися як до діапазону даних, розташованому в рядках, так і до розташованого в стовпцях. Виберіть діапазон, визначений в обох діапазонах даних, і викличте діалогове вікно багаторазових операцій. Введіть посилання на формулу в полі Формули. Поля Рядок введення і Стовпець введення використовуються для введення посилань на відповідні клітинки формули.

Обчислення з двома змінними

Розглянемо стовпці А і В у представленій вище таблиці. Тепер потрібно дізнатися не тільки про кількість продукції, виробленої за рік, але і відпускну ціну і прибуток в кожному випадку.

Розширте таблицю, створену вище. Клітинки з D2 по D11 містять цифри 500, 1000 і так далі аж до 5000. У клітинках з Е1 по Н1 введіть цифри 8, 10, 15 і 20.

 1. Виберіть діапазон D1:H11.

 2. Виберіть Дані - Сполучені операції.

 3. Розмістіть курсор у поле Формули і клацніть комірку В5.

 4. Встановіть курсор у поле Рядок введення та виберіть комірку B1. Це означає, що В1 - відпускна ціна - є змінною, введеною по горизонталі (зі значеннями 8, 10, 15 і 20).

 5. Встановіть курсор у поле Стовпець введення та виберіть клітинку B4. Таким чином, B4 є вертикально введеної змінної.

 6. Закрийте діалогове вікно кнопкою "Гаразд". Прибуток для різних відпускних цін відображається в діапазоні E2:H11.

Будь ласка, підтримайте нас!