Введення формул

Формули можна вводити декількома способами: за допомогою піктограм, введенням з клавіатури, або обома методами одночасно.

  1. Клацніть комірку, в яку хочете вставити формулу.

  2. Click the Formula icon on the Formula Bar.

    У рядку введення з'явиться знак рівності, і тепер можна вводити формулу.

  3. Після введення потрібних значень натисніть клавішу ENTER або кнопку Прийняти для вставки результату в поточну клітинку. Якщо потрібно очистити рядок введення, то натисніть клавішу ESC, або кнопку Скасувати.

Можна вводити формули та значення прямо у комірці, навіть якщо не видно курсор вводу. Всі формули повинні починатися зі знака рівності.

Також для початку введення формули можна натиснути клавішу + або - на числовій клавіатурі. NumLock повинен бути в увімкненому положенні. Наприклад, натисніть такі клавіші:

+ 5 0 - 8 Enter

У комірці з'явиться результат 42. У комірці міститься формула =+50-8.

Піктограма Примітка

При зміні формули з посиланнями вони будуть виділені тим самим кольором, що й відповідні клітинки. Користувач може змінити межі посилань за допомогою миші, що дозволить змінити посилання у формулі. Параметр Показувати посилання кольором можна відключити в розділі - LibreOffice Calc - Перегляд.


Піктограма Підказка

Якщо потрібно переглянути обчислення окремих елементів формули, то виділіть відповідні елементи і натисніть клавішу F9. Наприклад, формула =SUM(A1:B12)*SUM(C1:D12) виберіть SUM(C1:D12) і натисніть клавішу F9 для перегляду проміжного результату для цієї частини.


Якщо при створенні формули сталася помилка, то у поточній комірці появляється повідомлення про помилку.

Будь ласка, підтримайте нас!