Операції з датами і часом

У LibreOffice Calc можна робити обчислення з поточними значеннями дат і часу. Для прикладу виконайте такі кроки, щоб дізнатися свій точний вік в секундах або годинах:

  1. У комірку A1 електронної таблиці введіть свій день народження.

  2. У комірку A3 введіть таку формулу: =NOW()-A1

  3. Після натискання клавіші ENTER з'явиться результат у форматі дати. Оскільки результат повинен показати різницю між двома датами у днях, слід відформатувати комірку A3 як число.

  4. Встановіть курсор у комірку A3, клацніть правою кнопкою миші, щоб відкрити контекстне меню, і виберіть пункт Формат комірок.

  5. Відкриється діалогове вікно Формат - Осередки. На вкладці вже виділена категорія "Число". Встановлено формат "Загальний", тому результат розрахунку з датою відображається дата. Для відображення результату у вигляді числа виберіть формат числа "-1,234" і закрийте діалогове вікно натисканням кнопки Гаразд.

  6. У комірці A3 з'явиться результат: кількість днів між поточною та зазначеною датами.

  7. Поекспериментуйте з деякими додатковими формулами: в клітинку A4 введіть =A3*24 для отримання результату в годинах, у клітинці A5 введіть =A4*60 для результату в хвилинах, а в комірку A6 введіть =A5*60 для результату в секундах. Натискайте клавішу ENTER після кожної формули.

Час, що минув з дня вашого народження, буде підраховано і відображено у відповідних клітинках. Значення обчислюються після введення останньої формули і натискання клавіші Enter. Це значення не оновлюється автоматично, хоча значення функції Now безперервно змінюється. У меню Дані пункт меню Обчислити - Обчислювати автоматично зазвичай активний; але автоматичне обчислення не застосовується до функції NOW, інакше комп'ютер завжди буде зайнятий тільки оновленням аркуша.

Будь ласка, підтримайте нас!