Словник LibreOffice Basic

Цей словник пояснює деякі технічні терміни, які ви можете зустріти, працюючи з LibreOffice Basic.

URL-нотація

URL-адреси (Uniform Resource Locators) служать для визначення місця знаходження ресурсу, наприклад файлу у файловій системі, зазвичай в межах мережного середовища. URL-адреса складається з специфікатора протоколу, вказівника вузла і вказівника файлу і шляху:

протокол://ім'я.хоста/шлях/до/потрібного/файлу.html

Найчастіше адреси URL використовуються як посилання на веб-сторінки. Прикладами протоколів є http, ftp або file. Специфікатор протоколу file використовується як посилання на файл локальної файлової системи.

Нотація URL не дозволяє використовувати деякі символи. Їх або замінюють іншими символами, або кодують. Коса риска (/) використовується як розділювач у шляхах. Наприклад, посилання на файл, яке в нотації Windows має такий вигляд C:\Users\alice\Documents\My File.odt, в нотації URL записується так: file:///C:/Users/alice/Documents/My%20File.odt.

Десяткова кома

При перетворенні чисел, LibreOffice Basic використовує локальні налаштування системи для встановлення типу роздільника дробової частини і тисяч.

Ця характеристика впливає як на неявне перетворення ( 1 + "2.3" = 3.3 ), так і на функцію IsNumeric.

Кольори

У LibreOffice основні кольори обробляються як довге ціле значення. Обчислене значення запитів кольору також завжди є довгим цілим. При визначенні властивостей кольори можуть бути задані за допомогою коду RGB, який перетворюється в довге ціле значення за допомогою функції RGB.

Одиниці вимірювання

У LibreOffice Basic можна вказати параметр методу або властивість, очікувані відомості про тип даних як цілий вираз, довгий цілий вираз без одиниці, або як рядок символів, що містить одиницю. Якщо одиниця вимірювання не передається методом, то буде використовуватися типова одиниця, визначена для активного типу документа. Якщо параметр передається як рядок символів, що містить одиницю вимірювання, то типовий параметр не буде враховуватися. Одиницю вимірювання для типу документа можна задати за допомогою команди - (Тип документа) - Загальне.

Твіпи

Твип є незалежною від екрану одиницею вимірювання, яка використовується для визначення однакового розташування та розміру елементів у всіх системах відображення. Твіп дорівнює 1/1440 дюйма або 1/20 пункту. В одному дюймі міститься 1440 твипів (або близько 567 твипів в одному сантиметрі).

Будь ласка, підтримайте нас!