LibreOffice Writer Özellikleri

LibreOffice Writer metin belgeleri üretmenize ve tasarlamanıza izin verir, bu belgelerde grafikler tablolar veya çizelgeler bulunabilir. Sonra onları çok çeşitli dosya biçimlerinde kaydedebilirsiniz, bu biçimler arasında standartlaştırılmış OpenDocument biçimi (ODF), Microsoft Word .doc biçimi, veya HTML biçimleri de bulunur. Ve son olarak belgenizi Portable Document Format (PDF) biçiminde ihraç edebilirsiniz.

Yazım

LibreOffice Writer temel belgeler, notlar, fakslar, mektuplar, özgeçmişler ve belge birleştirme, uzun ve çok parçalı belgeler, tam bir kaynakça, referans tablo ve dizinler oluşturmanıza izin verir.

LibreOffice Writer also includes such useful features as a spellchecker, a thesaurus, AutoCorrect, and hyphenation as well as a variety of templates for almost every purpose. You can also create your own templates using the wizards.

Yapı ve Tasarım

LibreOffice tasarımlarınızda kullanabileceğiniz birçok seçeneğini barındırır. Biçemler Penceresini kullanarak paragraflarınız için biçemler atayabilir, özel karakterler ekleyebilir, çerçeveler ve sayfalar oluşturabilirsiniz. Ek olarak, Gezgin bu eklemeleri yaparken size yardımıcı olur, belgenizi bu sayede anahatlarıyla görebilirsiniz ve daha önceden eklenmiş nesneleri takip edebilirsiniz.

Metin belgeleriniz içinde dizinler ve tablolar oluşturabilirsiniz. Dizin ve tabloların görünümünü ve yapısını kişisel ihtiyaçlarınızına göre tanımlayabilirsiniz. Aktif köprü ve yer imlerini doğrudan metin içine öğe olarak ekleyebilirsiniz.

LibreOffice Writer ile Masaüstü Yayıncılık

LibreOffice Writer contains numerous desktop publishing and drawing tools to assist you in creating professionally styled documents, such as brochures, newsletters and invitations. You can format your documents with multi-column layouts, frames, graphics, tables, and other objects.

Hesaplamalar

LibreOffice metin belgeleri içine entegre edilmiş hesaplama işlevleri yardımıyla karmaşık hesaplar ekleyebilir ya da bağlayabilirsiniz. Bu sayede metin belgeleri için kolayca hesaplamalar yapabilirsiniz.

Çizim Oluşturma

LibreOffice Writer çizim aracı belgelerinize oluşturduğunuz çizimleri, grafikleri ve diğer çizim nesnelerini doğrudan eklemenize izin verir.

Grafik Ekleme

Bir metin belgesine farklı biçimler'de resimler ekleyebilirsiniz, içlerinde JPG veya GIF biçimlerinin de bulunduğu resimler de eklenebilir. İlave olarak, Galeri clipart grafiklerinden bir kolleksiyonu size sunar, ve Yazı Sanatı Galerisi çarpıcı font efekleri oluşturur.

Değiştirilebilir Uygulama Arayüzü

Programın arayüzünü istediğiniz gibi yapılandırıp tasarlayabilir, simge ve menüleri özelleştirebilirsiniz. Çeşitli program pencerelerini, mesela Biçemler Penceresi gibi pencereleri ya da Gezgin benzeri taşınabilen diğer pencereleri ekran da istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz. Bunları çalışma alanının kenarlarına yuva olarak yerleştirebilirsiniz.

Sürükle ve Bırak

Sürükle ve bırak özelliği aktif ise LibreOffice ile daha hızlı ve verimli çalışabilirsiniz. Örneğin, galerinden resim eklemek, belge içinde konumlandırma yapmak ya da farklı LibreOffice belgeleri açmak gibi.

Yardım İşlevleri

LibreOffice uygulamaları ile ilgili tüm konular için Yardım sistemini ve basit ve karışık görevler için yönergeler'i kullanabilirsiniz.

Lütfen bizi destekleyin!