Görünüm

This menu contains commands to control the on-screen display of the document, change the user interface and access the sidebar panels.

Normal

Belgeyi yazdırdığınızda nasıl görüneceğini görüntüler.

Web

Belgeyi bir Web tarayıcısında görüntülenecek gibi gösterir. Bu özellik HTML belgeleri oluştururken faydalıdır.

User Interface

Opens the Select Your Preferred User Interface dialog to let you choose the user interface layout for LibreOffice.

HTML Kaynağı

Mevcut HTML belgesinin kaynak metnini görüntüler. Bu görünüm yeni bir HTML belgesi oluşturduğunuzda ve mevcut birini açtığınız kullanılabilir.

Araç Çubukları

Araç çubuklarını göstermek ya da gizlemek için bir alt menü açar. Bir Araç çubuğu kolaylıkla LibreOffice komutlarına ulaşabileceğiniz, simgeleri ve seçenekleri barındırır.

Durum Çubuğu

Shows or hides the Status bar at the bottom edge of the window.

Cetveller

Yatay ve dikey cetvelleri gizlemek ya da göstermek için bir alt menü içerir.

Kaydırma çubukları

Bir belgenin pencerede sığmayan görüntülenebilir alanını değiştirmek için kullanılan yatay ve dikey kaydırma çubuklarını göster veya gizle.

Izgara ve Yardım Çizgileri

Izgara noktalarının ve kılavuz çizgilerinin görünürlüğünü değiştirerek nesnelerin hareketini mevcut sayfadaki konumlarını tahmin etmeye imkan verir.

Biçimlendirme İşaretleri

Metninizdeki paragraf işaretleri, satır sonlandırıcılar, sekme durakları, boşluklar gibi yazdırılmayan karakterleri gösterir.

Metin Sınırları

Bir sayfanın yazdırılabilir alanının sınırlarını gösterir veya gizler. Sınır çizgileri yazdırılmaz.

Tablo Sınırları

Tablo hücre sınırlarını gizler ya da gösterir. Bu sınırlar sadece ekranda görünür ve yazdırma işlemi sırasında yazdırılmazlar.

Resimler ve Çizelgeler

Belgedeki resimleri ve çizelgeleri görüntüler veya gizler.

Show Whitespace

Displays the document with the top and bottom margins, header and footer and a gap between pages. Uncheck to collapse all the elements cited and display the document in a contiguous page stream. Hiding whitespace is only possible in Single-page view.

Show Track Changes

Kayıtlı değişiklikleri gösterir ya da gizler.

Yorumlar

Belgedeki yorumları ve onlara verilen cevapları göster veya gizle.

Çözülen yorumlar

Çözülen yorumları gösterir veya gizler.

Alan Gölgeleri

Belgenizdeki özelleşmiş kısa çizgileri, dizin ve dipnotlar, kesintisiz boşluklar ile alan gölgelendirmelerini gösterir veya saklar.

Alan Adları

Alanların isimlerini göstermekle alan değerlerini göstermek arasında geçiş yapar. Etkinleştirildiğinde alan isimlerini, kapalı durumdayken alan değerlerini gösterir. Bazı alan içerikleri görüntülenemez.

Field Hidden Paragraphs

Saklı paragrafları gösterir ve gizler. Bu özellik sadece saklı paragrafların ekran görünümünü etikler, onların basılmasını değil.

Kenar Çubuğu

Kenar Çubuğu, öncelikli olarak bağlamsal özellikler, biçim yönetimi, belgede gezinme ve medya galerisi özelliklerini sağlayan dikey bir grafiksel arayüzdür.

Styles (Sidebar)

Biçimlendirme biçemlerini uygulamak, düzenlemek, biçem eklemek ve kaldırmak veya oluşturmak için Biçemler penceresini kullanın. Biçemi uygulamak için bir girdiye çift tıklayın.

Galeri

Yan çubuktaki Galeri alanını açarak belgenize resimler ve ses klipleri eklemenize imkan verir.

Gezgin

Shows or hides the Navigator window, where you can quickly jump to different parts of your document. Navigator is also available as a deck of the Sidebar. You can also use the Navigator to insert elements from the current document or other open documents, and to organize master documents. To edit an item in the Navigator, right-click the item, and then choose a command from the context menu. If you want, you can dock the Navigator at the edge of your workspace.

Veri Kaynakları

LibreOffice'e kayıtlı veritabanlarını listeler ve veritabanlarının içeriklerini yönetebilirsiniz.

Tam Ekran

Shows or hides the menus and toolbars in Writer or Calc. To exit the full screen mode, click the Full Screen button or press the Esc key.

Yakınlaştır

LibreOffice ekran görüntülemesini büyültür veya küçültür.

Lütfen bizi destekleyin!