Eşanlamlılar sözlüğü

Use the thesaurus to look up synonyms or related terms.

  1. Bakmak veya değiştirmek istediğiniz kelimeye tıklayın.

  2. Araçlar-Dil-Eşanlamlılar Sözlüğü'nü seçin veya +F7'ye basın.

  3. Alternatifler listesinde, "Bununla Değiştir" metin kutucuğuna bir girdiyle ilgili terimi kopyalamak için girdiye tıklayın.

  4. Seçimsel olarak bir girdi ile alakalı kavramları aramak için o girdiye çift tıklayın. Bir girdiyi seçmek için, klavyede yukarı ve aşağı ok tuşlarına da basabilirsiniz. Daha sonra değiştirmek için Geri Dön'e basın veya bakmak için boşluk tuşuna basın.

  5. Değiştir'e tıklayın.

Başlangıçta, eşanlamlılar sözlüğü, belgede seçili kelimenin dilini, eğer bu dil için eşanlamlılar sözlük kütüphanesi kurulmuşsa kullanır. Eşanlamlılar Sözlüğü penceresinin başlık çubuğu kullanımda olan dili gösterir.

note

Farklı bir dildeki kelimeye bakmak için dil düğmesine tıklayın ve eşanlamlılar sözlüğü kurulu olan dillerden birini seçin. Eşanlamlılar sözlüğü, kurulu tüm diller için uygun olmayabilir. Eşanlamlılar sözlüğü kütüphanesi ile birlikte bir dili, Eklentiler web sayfasından indirebilirsiniz.


Bir kelimenin dili için bir eşanlamlılar kütüphanesi kurulmuşsa kelimenin içerik menüsü bir Eşanlamlılar altmenüsü gösterir. Kelimeyi değiştirmek için alt menüden herhangi bir kavramı seçin.

Lütfen bizi destekleyin!