Akıllı Etiketleri Kullanma

Akıllı Etiketler bir Writer belgesinde belirlenen kelimelere ek bilgi ve işlevsellik sağlar. Farklı Akıllı Etiketler eklentileri için farklı kullanılabilir özellikler olabilir.

Akıllı Etiketleri Kurma

Akıllı etiketler, LibreOffice Writer için eklentiler olarak temin edilebilir.

Akıllı Etiket kurmak için, şunlardan birini yapın:

Akıllı Etiket Menüsü

Bir Writer belgesindeki herhangi bir metin öntanımlı magenta rengi alt çizgi tarafından Akıllı Etiketle işaretlenebilir. Rengi, - LibreOffice - Uygulama Renkleri yolunu izleyerek değiştirebilirsiniz.

Akıllı Etiket'e geldiğinizde, Akıllı Etiketler menüsünü açmak için Ctrl+tıklamanızı söyleyen bir yardım notu çıkacaktır. Fare kullanmıyorsanız, işaretlenen metne imleci yerleştirin ve içerik menüsünü Shift+F10 yardımıyla açın.

Akıllı Etiketler menüsünde, Akıllı Etiket için tanımlı kullanılabilir eylemleri görebilirsiniz. Menüden bir seçeneği seçiniz. Akıllı Etiket Seçenekleri komutu, Araçlar - Otomatik Düzelt Seçeneklerinin Akıllı Etiketler sayfasını açar.

Akıllı Etiketleri Etkinleştirmek ve Kapatmak İçin

En az bir Akıllı Etiket eklentisi yüklediğinizde, Akıllı Etiketler sayfasını Araçlar - Otomatik Düzelt Seçenekleri'nin altında göreceksiniz. Bu pencereyi Akıllı Etiketleri etkinleştirmek veya etkisizleştirmek ve yüklenen etiketleri yönetmek için kullanınız.

Not Simgesi

Akıllı Etiket olarak tanımlanmış bir metin, otomatik yazım denetimi tarafından kontrol edilmez.


Please support us!