Broşür Yazdırmak

Bir Writer belgesini broşür veya kitap kipinde yazdırabilirsiniz. Writer iki sayfayı belgenin iki tarafına yazar, böylece sayfayı ortadan ikiye katladığınızda, belgeyi kitap gibi okuyabilirsiniz.

Broşür gibi yazdırmak istediğiniz bir belgeyi oluştururken, sayfalar için portre düzenini kullanın. Writer, belgeyi yazdırırken broşür düzenini kullanacaktır.

LibreOffice is not designed to handle brochure printing of documents that include landscape page orientations, but it is possible to print such documents.

It is not possible to print a large image across two pages. Cut the image into two parts, and insert each part on different pages.

Broşür Yazdırmak İçin

  1. Dosya - Yazdır seçeneğini seçin.

  2. Yazdır penceresinde, Özellikler'i tıklayın.

  3. Yazıcının özellikler penceresinde, sayfa yönünü yataya ayarlayın.

Öneri Simgesi

Eğer yazıcınız çift yazdırıyorsa, broşürler yatay kipte yazdırdığı için, yazıcı ayar penceresinde "çift - short edge" ayarını kullanmalısınız.


  1. Return to Print dialog.

  2. In the Page Layout section, select Brochure.

  3. For a printer that automatically prints on both sides of a page, specify in the Range and Copies section to include Odd and Even Pages.

  1. Click Print.

Eğer bir portre içindeki belgeyi yatay sayfa üzerine yazdırırsanız, kitapçık içerisindeki karşılıklı kenarlar yan yana basılacaktır. Eğer çift yönlü yazdırma özelliğine sahip bir yazıcınız varsa, belgenizden kitapçığın tamamını sonrasında syfaları sıralamaya gerek olmadan oluşturabilirsiniz. Eğer tek yönlü yazdırma özelliğine sahip bir yazıcınız varsa, bu etkiyi önce "Ön kenarlar / sağ sayfalar /tek sayfalar" seçeneğini işaretleyerek ve daha sonra tüm sayfa yığınını yazıcınıza yerleştirip "Arka sayfalar / sol sayfalar / çift sayfalar" seçeneğini işaretleyip tekrar yazdırarak başarabilirsiniz.

Not Simgesi

If LibreOffice prints the pages in the wrong order, select Print in reverse order in the Range and Copies section, and then print the document again.


Lütfen bizi destekleyin!