Dizin

Dizin tipi olarak Çizim Dizinini seçtiğinizde aşağıdaki seçenekler mümkündür.

Bu komuta erişmek...

Ekle - İçindekiler ve Dizin - İçindekiler, Dizin veya Kaynakça - Tür sekmesini (seçilen tür Resim Dizini olduğunda) seçin


Tür ve Başlık

Dizinin tür ve başlığını belirtin.

Tür

Select the type of index that you want to insert or edit. The options available on this tab depend on the index type that you select. If the cursor is in an index when you choose the Insert - Table of Contents and Index - Table of Contents, Index or Bibliography, you can then edit that index.

Başlık

Seçilen dizine bir başlık girin.

Elle yapılan değişikliklere karşı korumalı

Dizinin içeriği değiştirilmesin diye korur. Bir dizine elle yapılan değişiklikler, dizin yenilendiğinde kaybolur. İmlecin korumalı alanlardan kaymasını istiyorsanız, - LibreOffice Writer - Biçimlendirme Yardımı'nı seçin ve sonra Korumalı Alanlar bölümünden İmleci etkinleştir onay kutusunu işaretleyin.

Create Index or Table of Contents

For

Belge için mi yoksa bölüm için mi dizin oluşuturulacağını seçin.

Buradan oluştur

Bir dizin oluşturmak için birleştirilecek bilgiyi belirtin.

Resim yazısı

Nesne başlıklarından dizin girişleri oluşturur. Bir nesneye başlık eklemek için nesneyi seçin, sonra da menüden Ekle - Başlık seçeneğine tıklayın.

Kategori

Dizin girdileri için kullanmak istediğiniz başlık kategorisini seçin.

Göster

resim yazısının dizin girdilerinde kullanılmasını istediğiniz kısmını seçin. Aşağıdaki tablo seçilebilir resim yazısı seçeneklerini göstermektedir, "Örnek 24: Güneş" resim yazısı temelinde; "Örnek 24" otomatik olarak üretilir ve "Güneş" kullanıcı tarafından eklenir.

Görüntü liste kutusu seçimleri

Dizin Girişi

Başvuru Metni

Örnek 24: Güneş

Kategori ve Numara

Örnek 24

Başlık

Güneş


Eğer "Başlık Metni" ni seçerseniz, başlığın başındaki noktalama işaretleri ve boşluk dizin girdisinde görünmeyecektir.

Nesne adı

Nesne isimlerinden dizin girdileri oluşturur. Nesne isimlerini kılavuzda görebilir ve, örneğin, bunları içerik menüsünde değiştirebilirsiniz.

Lütfen bizi destekleyin!