Belge

Alanlar mevcut belge ile ilgili bilgi, örneğin dosya adı, şablon, istatistikler, kullanıcı verisi, tarih ve zaman, eklemek için kullanılır.

Bu komuta erişmek...

Ekle - Alan - Daha Fazla Alan - Belge sekmesini seçin


Tür

Kullanılabilir alan türlerini listeler. Belgenize bir alan eklemek için, bir alan türüne tıklayın, Seç listesinden bir alana tıklayın ve daha sonra Ekle'ye tıklayın. İzleyen alanlar kullanılabilir:

Tür

Anlamı

Yazar

Name or initials of current user (as entered in - LibreOffice - User Data).

Bölüm

Bölüm numarası ve/veya bölüm adını ekler.

Tarih

Inserts the current date. You can insert the date as a fixed field - Date (fixed) - that does not change, or as a dynamic field - Date - that it is updated automatically. To manually update the Date field, press F9.

Dosya adı

Mevcut belgenin dosya adını ve/veya dizin yolunu, dosya adında uzantı olmadan ekler.

Sayfa

Mevcut, önceki veya sonraki sayfanın sayfa numarasını ekler.

Paragraph Signature

Inserts a meta-data field with a digital signature for the paragraph. You must have a digital certificate to sign a paragraph.

Gönderen

Inserts fields containing user data. You can change the user-data that is displayed by choosing - LibreOffice - User Data.

İstatistik

Inserts document statistics, such as page and word counts, as a field. To view the statistics of a document, choose File - Properties, and then click the Statistics tab.

Şablonlar

Dosya adı, yolu veya dosya uzantısı olmadan dosya adını mevcut şablona ekler. Ayrıca mevcut şablona "Kategori" ve "Biçem" biçimlerinin isimlerini de ekleyebilirsiniz.

Zaman

Inserts the current time. You can insert the time as a fixed field - Time (fixed) - that does not change, or as a dynamic field - Time - that it is updated automatically. To manually update the Time field, press F9.


note

İzleyen alanlar yalnızca takip eden alanlar Tür listesinde seçildiyse eklenebilir.


Seçim

Seçili Tür listesindeki alan için kullanılabilir alanları listeler. Bir alan eklemek için, alana tıklayın ve daha sonra Ekle'ye tıklayın.

tip

To quickly insert a field from the Select list, double-click the field.


Biçim

Seçili alana uygulamak istediğiniz biçime tıklayın veya "Ek biçimler"'e tıklayarak özelleşmiş biçim tanımlayın.

When you click "Additional formats", the Number Format dialog opens, where you can define a custom format.

If you choose "Chapter number without separator" for a chapter field, the separators that are specified for chapter number in Tools - Chapter numbering are not displayed.

Kaynak alanları için "bölüm numarası"nı biçim olarak seçerseniz, sadece işaret edilen nesneyi içeren bölüm başlığının numarası alan içinde gösterilir. Eğer bölüm başlığı için paragraf biçemi numaralandırılmamışsa alan boş bırakılır.

note

Tarih ve zaman alanlarının HTML olarak dışa veya içeri aktarımı için, özel LibreOffice biçimleri kullanılır.


Sabit içerik

Bu alanı sabit içerik olarak ekler, yani bu alan güncellenemez.

Seviye

Enter outline level of the chapter to be displayed. The inserted field will display the value taken from last paragraph with the specified outline level placed before the inserted field.

Ofset

Sayfa numarası alanına uygulamak istediğiniz öteleme değerini girin, örneğin "+1".

İsterseniz gösterilen sayfa numarası için Ofset girebilirsiniz. Ofset değeri 1 iken, alan mevcut sayfa numarasından 1 fazla olan numarayı, eğer o numaralı sayfa mevcut ise, gösterecektir. Belgenin son sayfasında, bu alan boş olacaktır.

tip

Görünen numara yerine mevcut sayfa numarasını değiştirmek istiyorsanız, Öteleme değerini kullanmayın. Sayfa numaralarını değiştirmek için, Sayfa Numaraları kılavuzunu okuyun.


Günler/dakikalar içindeki öteleme

Bir tarih veya zaman alanına uygulamak istediğiniz ötelemeyi girin.

Please support us!