Alanlar

Mevcut imleç konumuna bir alan ekler. İletişim penceresi tüm kullanılabilir alanları listeler.

Bu komuta erişmek...

Choose Insert - Field - More Fields

+F2

Ekle araç çubuğundan şunu tıkla

Simge

Alan Ekle


Alanlar Hakkında

Belge

Alanlar mevcut belge ile ilgili bilgi, örneğin dosya adı, şablon, istatistikler, kullanıcı verisi, tarih ve zaman, eklemek için kullanılır.

Çapraz başvurular

Burası mevcut belge içerisine kaynakları veya kaynak alanlarını eklediğiniz kısımdır. Kaynaklar aynı belge içerisindeki veya ana belgedeki alt belgelerdeki kaynak alanlarıdır.

Çapraz kaynağı bir alan olarak eklemenin avantajı, belge değiştiği her seferinde elle kaynakları ayarlamama zorunluluğunuzdur. Alanları F9 ile güncelleyin ve belge içerisindeki kaynaklar da güncellenecektir.

İşlevler

Seçtiğiniz alan türüne bağlı olmak belirli işlevlere koşullar atayabileceğiniz anlamına gelir. Örneğin, belgedeki bir alanı tıkladığınızda veya bir alanı gizleyen bir koşul ile karşılaşıldığında bir makroyu çalıştıran bir alan tanımlayabilirsiniz. Grafik, tablo, çerçeve ve diğer nesneleri ihtiyaç halinde belgenize ekleyen yer tutucu alanları da belirleyebilirsiniz.

Belge bilgileri

Belge bilgileri alanı, belgenin oluşturulduğu tarih gibi belge özellikleri hakkında bilgi içerir. Bir belgenin özelliklerini görmek için Dosya - Özellikleri seçin.

Değişkenler

Değişken alanları, belgenize devingen içerik eklemenizi sağlar. Örneğin sayfa numaralarını yenilemek için bir değişken kullanabilirsiniz.

Veritabanı

Belgenize bir veritabanından alanlar ekleyebilirsiniz, örneğin: adres alanları.

Ekle

Belgedeki imleç konumuna seçili alanı ekler. İletişim kutucuğunu kapatmak için, tıklayın Kapatdüğme.

Please support us!