Gezinme

Eğer bu simgeye Gezgin'de veya belge penceresinin sağ alt köşesinde tıklarsanız, belge içinde mevcut hedefler arasından seçim yapmanızı sağlayan bir araç çubuğu ortaya çıkacaktır. Böylece yukarı ve aşağı ok simgelerini, metin imlecini belge içindeki önceki ve sonraki hedeflere konumlandırmak için kullanabilirsiniz.

Önceki sayfaya veya nesneye kaydırmak için yukarı düğmesine tıklayın.

Sonraki sayfaya veya nesneye kaydırmak için aşağı düğmesine tıklayın.

Başka bir girdi seçmediğiniz sürece, varsayılan olarak, ok düğmeleri belgedeki bir önceki veya bir sonraki sayfaya sıçrar. Sayfalar arasında geziniyorsanız ok düğmesi siyah, diğer nesnelere sıçrarsanız mavidir.

The entries largely correspond to those in the Navigator selection box. You can also select other jump destinations. An example are the reminders, which you can set with the Set Reminder icon in the Navigator. You can select an object from among the following options on the Navigation toolbar: table, frame, graphics, OLE object, page, headings, reminder, drawing object, control field, section, bookmark, selection, footnote, note, index entry, table formula, wrong table formula.

Reminders are navigated in the order in which they are set.

Tablo formülleri için, ya belgenizdeki tüm tablo formüllerine ya da sadece yanlış olanlarına sıçrayabilirsiniz. Yanlış formüller için, sadece yanlış sonuçlandırılmışlara sıçrarsınız. Program, yanlış sonuçlandırılanları (yanlış formüllere işaret edenleri) atlar.

Gezinme Araç Çubuğu ile Çalışmak

Open the Navigation toolbar by clicking on its top left icon located on the top of the Navigator display area. You can break the toolbar away from its place by dragging and arranging it on the screen.

Gözatmak istediğinz nesne tipleri için simgeye tıklayın. Ardından "Önceki Nesne" veya "Sonraki Nesne" yön düğmelerinden birine tıklayın. Bu düğmelerin isimleri, seçtiğiniz nesne tiplerini belirtmektedir. Metin imleci seçtiğiniz nesne üzerine yerleştirilmiştir.

Öneri Simgesi

LibreOffice programını belge içinde gezinme için özel tercihlerinize göre yapılandırabilirsiniz. Bunu yapmak için Araçlar - Özelleştir'i seçin. Menüleri, klavye girdisini veya araç çubuklarını uyarlamak için çeşitli tablolar, belge içinde gezinme için "Gezgin" alanında çeşitli fonksiyonlar içermektedir. Bu sayede belge içindeki dizin etiketlerine "Sonraki/Önceki Dizin Etiketi" fonksiyonlarını kullanarak sıçrayabilirsiniz.


Yeniden Ara

Gezinti araç çubuğu üzerindeki Aramayı tekrarla simgesi ile Bul ve Değiştir iletişim penceresi ile başlattığınız bir aramayı tekrarlayabilirsiniz. Bunu yapmak için, simgeye tıklayın. Dikey kaydırma çubuğundaki mavi ok düğmeleri Aramayı ileri doğru yap ve Aramayı geriye doğru ya fonksiyonlarının görevini görür. Eğer ok alanlarından birisine tıklarsanız, Bul ve Değiştir iletişim penceresine girilen terim için arama devam edecektir.

Lütfen bizi destekleyin!