Simgeleri düzenle

Bu iletişim penceresini kullanarak bir sembol kümesi ekleyebilir, düzenleyebilir veya sembol gösterimini değiştirebilirsiniz. Ayrıca yeni sembol kümeleri ekleyebilir, sembollere isimler atayabilir veya mevcut sembol kümelerini düzenleyebilirsiniz.

Bu komuta erişmek...

Araçlar - Semboller - Düzenle seçeneğini seçin


Eski Sembol

Mevcut sembolün isimini seçin. Sembol, sembolün ismi ve sembolün ait olduğu küme iletişim penceresinin altındaki panelde görüntülenecektir.

Eski Sembol Kümesi

Bu liste kutusu mevcut sembol kümesinin ismini içerir. Eğer isterseniz başka bir sembol kümesi seçebilirsiniz.

Sembol

Mevcut sembol kümesindeki sembollerin isimlerini listeler. Listeden bir isim seçin veya yeni eklenen sembol için bir isim girin.

Yeni Sembol Eklemek

Yeni bir sembol kümesi eklemek için, Yazı Tipi kutusundan bir yazı tipi seçin, sembol panelinden bir simgeye tıklayın. Sembol kutusuna sembol için bir isim girin. Sembol kümesi liste kutusunda bir sembol kümesi seçin veya yeni bir sembol kümesi oluşturmak için bir isim girin. Sağ önizleme paneli seçtiğiniz sembolü görüntüleyecektir. Ekleye ve ardından TAMAMa tıklayın.

Bir Sembolün İsmini Değiştirmek

Bir sembolün ismini değiştirmek için Eski sembol liste kutusundan mevcut ismini seçin. Ardından Sembol kutusuna yeni ismini yazın. Düzenle düğmesine tıklamadan önce istediğiniz karakter olup olmadığını önizlemede kontrol edin. TAMAMa tıklayın.

Sembol Kümesi

Sembol kümesi liste kutusu mevcut tüm sembollerin isimlerini barındırır.Bir sembol kümesini düzenleyebilir veya yeni birini oluşturabilirsiniz.

Yeni Sembol Kümesi Oluşturmak

Yeni bir sembol kümesi oluşturmak için Sembol kümesi liste kutusuna tıklatın ve en azından bir sembol ekleyin. TAMAMa tıklayarak pencereyi kapatın. Yeni sembol kümeniz yeni ismiyle kullanılabilir durumdadır.

Yazı Tipi

Mevcut yazı tipinin ismini görüntüler ve yeni bir yazı tipi seçmenize imkan verir.

Alt küme

Yazı tipi liste kutusunda simge olmayan bir yazı tipi seçtiyseniz yeni ya da düzenlenmiş simgenizi yerleştirmek için bir Unicode alt küme seçebilirsiniz. Herhangi bir alt küme seçildiğinde mevcut simge kümesinin bu alt kümesine ait tüm simgeler yukarıdaki simgeler listesinde görüntülenir.

Biçem

Mevcut harf büyüklüğü görüntülenir. Harf büyüklüğünü listeden birini seçerek değiştirebilirsiniz.

Ekle

Sağ önizleme penceresinde görüntülenen sembolü mevcut sembol kümesine eklemek için bu düğmeye tıklayın. Sembol liste kutusunda görüntülenen ismiyle kaydedilecektir. Bu düğmeyi kullanabilmeniz için Sembol veya Sembol Kümesi altında bir isim belirtmeniz gerekir. İsimler birden fazla kullanılamazlar.

Değiştir

Bu düğmeye tıklayarak sol önizleme penceresinde görüntülenen (eski isim Eski sembol liste kutusunda görüntülenir) sembolün ismini Sembol liste kutusuna girdiğiniz isimle değiştirebilirsiniz.

Bir Sembolü Başka Bir Sembol Kümesine Taşımak

tip

Örnek olarak "Yunan" kümesinden "Özel" kümesine ALPHA karakterini taşımak için, eski kümeyi (Yunan) seçin ve sonra iki üst liste kutusunu kullanarak ALPHA simgesini seçin. Simge soldaki önizleme penceresinde belirir. Simge kümesi liste kutusunda "Özel" kümesini seçin. Değiştir'e ve sonra Tamam'a tıklayın. ALPHA simgesi şimdi yalnız "Özel" simge kümesindedir.


Sil

Mevcut sembol kümesinin sol önizleme penceresinde görüntülenen sembolünü silmek için tıklayın. Bir güvenlik sorgusu olmayacaktır. Bir sembol kümesinin son sembolünü silmek kümeyi de silmek anlamına gelecektir.

note

İstediğiniz herhangi bir zamanda iletişim penceresini İptal ile kapatarak değişiklikleri kaydetmeden çıkabilirsiniz.


Lütfen bizi destekleyin!