Slaytlarda Çalışma Sayfaları İçerme

Farklı yöntemlerle Impress slaytlarınıza veya Draw sayfalarınıza çalışma sayfası hücresi ekleyebilirsiniz:

 1. Sade bir tablo ekleyin - hücrelere verileri girer ve Görevler panosundaki Tablo Tasarımı bölümünü kullanarak özel bir biçimlendirme uygularsınız.

 2. Yeni bir tabloyu OLE nesnesi olarak ekler veya varolan bir dosyayı OLE nesnesi olarak ekler - bağlantıyı bir çalışma sayfası dosyasındaki son kaydedilen veriye canlı bir bağlantı olacak şekilde bir dosyaya verebilirsiniz.

Yeni bir tablo eklemek

 1. Tablo eklemek istediğiniz Impress slaytına veya Draw sayfasına gidin.

 2. Tablo eklemek için Ekle - Tablo'yu seçin veya Standart araç çubuğundaki Tablo simgesini kullanın.

 3. Tabloya çift tıklayın ve hücrelere veri girin veya yapıştırın.

 4. Bazı hücre içeriklerini seçtikten sonra sağ tıklayarak içerik menüsünü açın. Yazı tipi boyutu ve satır aralama gibi hücre içeriğini değiştirecek komutları seçin.

 5. Tablonun içerik menüsünü açmak için tablo kenarına sağ tıklayın. Tablonun içerik menüsündeki diğer komutların yanı sıra tabloya isim veya tanımlama eklemek ya da satır veya sütunların eşit dağıtmak komutlarını kullanın.

 6. Birkaç hücre seçin ve satırları ve sütunları eklemek veya silmek ve diğer komutları kullanabileceğiniz içerik menüsünü açmak için sağ tıklayın.

  Hücrelerden bir dikdörtgen alan seçmek için, dikdörtgenin bir köşesine tıklayın ve farenin tuşunu basılı tutarak dikdörtgenin karşı köşesine sürükleyin ve farenin tuşunu bırakın.

  Bir hücreyi seçmek için hücreye tıklayın ve farenin tuşunu basılı tutarak fareyi önce yandaki hücreye sürükleyin, ardından geri getirin ve farenin tuşunu bırakın.

OLE nesnesi olarak yeni bir çalışma sayfası eklemek

Bir slayta OLE nesnesi olarak boş bir LibreOffice Calc çalışma sayfası ekleyebilirsiniz.

 1. Çalışma sayfasını eklemek istediğin slayta gidin.

 2. Choose Insert - OLE Object - OLE Object. Click Create new and select the LibreOffice Spreadsheet. Click OK. Click in the spreadsheet to enter your data.

 3. Slaytı görüntülemek için çalışma sayfasının dışına tıklayın.

Hücreleri yeniden boyutlandırmadan çalışma sayfasını yeniden boyutlandırmak için, çalışma sayfasına çift tıklayın, ve bir köşe tutucuyu sürükleyin. Bir çalışma sayfasının hücrelerini yeniden boyutlandırmak için, çalışma sayfasına tıklayın, ve bir köşe tutucuyu sürükleyin.

Dosyadan çalışma sayfası ekleme

Bir slayta var olan bir çalışma sayfası eklediğinizde, özgün çalışma sayfası dosyasında yapılan değişiklikler slaytınızda güncellenmez. Ama, slaytınızdaki çalışma sayfasında değişiklik yapabilirsiniz.

 1. Çalışma sayfasını eklemek istediğin slayta gidin.

 2. Choose Insert - OLE Object - OLE Object.

 3. Dosyadan oluştur'u seçin, ve Ara'ya tıklayın.

 4. Eklemek istediğiniz dosyayı seçin, ve sonra Tamam'a tıklayın.

  Dosyayı canlı bir bağlantı olarak eklemek için Dosyaya bağlantı oluştur onay kutusunu etkinleştirin.

note

Tüm çalışma sayfası slaytınıza eklenir. Eğer görüntülenen sayfayı değiştirmek isterseniz, çalışma sayfasına çift tıklayın, ve sonra farklı bir sayfa seçin.


Lütfen bizi destekleyin!