Oklar

Mevcut slayt veya sayfaya düz çizgiler, oklu çizgiler ve boyut çizgileri ekleyebileceğiniz Oklar araç çubuğunu açar.

tip

Bir çizgi çizdikten sonra isterseniz Biçim - Çizgi 'yi seçerek ve ardından Biçem kutusundan bir ok biçemi belirterek çizgiye ok ekleyebilirsiniz.


Line

Mevcut belgede sürüklediğiniz yere düz bir çizgi çizer. Çizgiyi 45 derece ile sınırlamak için sürüklerken Shift tuşunu basılı tutun.

Icon Line

Çizgi

Sonu oklu çizgi

Mevcut belgede sürüklediğiniz yere sonu okla biten düz bir çizgi çizer. Çizgiyi 45 derece ile sınırlamak için sürüklerken Shift tuşunu basılı tutun.

Icon Line Ends with Arrow

Sonu oklu çizgi

Sonu oklu/yuvarlak uçlu çizgi

Mevcut belgede sürüklediğiniz yere okla başlayan ve sonu yuvarlak uç ile biten düz bir çizgi çizer. Çizgiyi 45 derece ile sınırlamak için sürüklerken Shift tuşunu basılı tutun.

Icon Line with Arrow/Circle

Sonu oklu/yuvarlak uçlu çizgi

Sonu oklu/kare uçlu çizgi

Mevcut belgede sürüklediğiniz yere okla başlayan ve sonu kare uç ile biten düz bir çizgi çizer. Çizgiyi 45 derece ile sınırlamak için sürüklerken Shift tuşunu basılı tutun.

Icon Line with Arrow/Square

Sonu oklu/kare uçlu çizgi

Çizgi (45°)

45 derece açılarla sınırlanmış düz bir çizgi çizer.

Icon Line (45°)

Çizgi (45°)

Başı oklu çizgi

Mevcut belgede sürüklediğiniz yere okla başlayan düz bir çizgi çizer. Çizgiyi 45 derece ile sınırlamak için sürüklerken Shift tuşunu basılı tutun.

Icon Line Starts with Arrow

Başı oklu çizgi

Sonu oklu/yuvarlak uçlu çizgi

Mevcut belgede sürüklediğiniz yere yuvarlak uçla başlayan ve sonu okla ile biten düz bir çizgi çizer. Çizgiyi 45 derece ile sınırlamak için sürüklerken Shift tuşunu basılı tutun.

Icon Line with Circle/Arrow

Sonu oklu/yuvarlak uçlu çizgi

Sonu oklu/dörtgen uçlu çizgi

Mevcut belgede sürüklediğiniz yere kare uçlu başlayan ve sonu ok ile biten düz bir çizgi çizer. Çizgiyi 45 derece ile sınırlamak için sürüklerken Shift tuşunu basılı tutun.

Icon Line with Square/Arrow

Sonu oklu/dörtgen uçlu çizgi

Ölçme çizgisi

Klavuzlarla sınırlandırılmış boyut uzunluğunu gösteren bir çizgi çizer. Boyut çizgileri, doğrusal boyutları otomatik olarak hesaplar ve gösterir. Bir boyut çizgisi çizmek için, Oklar araç çubuğunu açın, ve Boyut Çizgisi simgesine tıklayın. İşaretçiyi çizginin başlamasını istediğiniz yere götürün ve boyut çizgisini çizmek için sürükleyin. Bittiğinde bırakın.

tip

Boyut çizgisinin yakın bir nesnenin kenarı ile aynı uzunlukta olmasını isterseniz, sürüklerken tuşlarına basılı tutun. Boyut çizgisini 45 dereceye sınırlandırmak için, sürüklerken Shift tuşuna basılı tutun.


In LibreOffice Draw, a dimension line is always inserted on the layer called Dimension Lines. If you set that layer to invisible, you will not see any dimension line in your drawing.

Icon Dimension Line

Ölçme çizgisi

Sonu oklu çizgi

Mevcut belgede sürüklediğiniz iki ucu okla biten düz bir çizgi çizer. Çizgiyi 45 derece ile sınırlamak için sürüklerken Shift tuşunu basılı tutun.

Icon Line with Arrows

Sonu oklu çizgi

Lütfen bizi destekleyin!