Güvenlik Seviyesi

Makro güvenliği seviyesini mevcut dört seviyeden birine seçin. Seçenekler güvenlik seviyesine göre farklılık gösterir. Üst bir seviyede çalışma izinli makrolar, aynı zamanda daha alt seviyeler için de çalışmaya izinlidir.

Yüksek seviye

Sadece güvenilir dosya konumlarından makroların çalışmasına izin verilir. Diğer tüm makrolar, imzlanmış olup olmamalarına bakılmaksızın, devre dışı bırakılmıştır.

Güvenilir dosya konumları Güvenilir Kaynaklar sekmesinden ayarlanabilir. Güvenilir dosya alanından herhangi bir makronun çalışmasına izin verilir.

Yüksek

Only macros from trusted sources and signed macros (from any source) are allowed to run. Macros that are neither from a trusted source nor signed are disabled.

Güvenilen kaynaklar Güvenilen Kaynaklar sekmesinden ayarlanabilir. Sadece güvenilir kaynaklardan gelen imzalanmış makroların çalıştırılmasına izin verilir. Ayrıca, güvenilen dosya konumundaki tüm makrolar da çalıştırılır.

Normal

Bilinmeyen kaynakların makrolarının çalıştırılmalarından önce onaylama gereklidir.

Güvenilen kaynaklar Güvenilen Kaynaklar sekmesinden ayarlanabilir. Güvenilir bir kaynaktan gelen ve imzalanmış makroların çalışma izni vardır. Ayrıca, güvenilen dosya konumundaki tüm makrolar da çalıştırılır. Diğer tüm makrolar sizin onayınıza ihtiyaç duyar.

Düşük (önerilmez)

Tüm makrolar onay gerektirmeden çalıştırılır. Bu ayarı ancak açılacak tüm belgelerin güvenli olduğudan emin olduğunuz durumda kullanın.

Bir makro otomatik başlamaya ayarlanabilir ve dosyaları silmek ya da adını değiştimek gibi potansiyel zararlı eylemlerde bulunabilir. Diğer yazarlara ait belgeleri açarken bu ayar önerilmez.

Lütfen bizi destekleyin!