Java Platform Desteği

LibreOffice Java platformunda çalışan uygulamalar ve JavaBeans mimarisi temelli bileşenler için destek sağlar.

LibreOffice için Java platform desteği sağlamak maksadıyla Java 2 Runtime Environment yazılımını yüklemelisiniz. LibreOffice yüklerken eğer halihazırda yüklü değilse otomatik olarak bu dosyaları yüklemek için bir uyarı alırsınız. Bu dosyaları gerektiğinde de yükleyebilirsiniz.

Java uygulamalarının çalıştırılabilmesi için, Java platformu desteğinin LibreOffice altında etkinleştirilmesi gereklidir.

Not Simgesi

Bir JDBC sürücüsünü kullanmadan önce onun sınıf yolunu eklemeniz gerekir. - LibreOffice - Gelişmiş'i seçin ve Sınıf Yolu düğmesine tıklayın. Yol bilgisini ekledikten sonra LibreOffice'i yeniden başlatın.


Not Simgesi

Java Virtual Machine (JVM, Java platformu için bir sanal makine) başlatılmış olsa bile - LibreOffice - Gelişmiş sekme sayfasında yaptığınız değişiklikler kullanılacaktır. ClassPath değiştirildikten sonra LibreOffice yeniden başlatılmalıdır. Aynısı - Internet - Vekil Sunucu altındaki değişiklikler için de geçerlidir. Sadece "Http Vekil Sunucu" ve "Ftp Vekil Sunucu" ile onların bağlantı noktaları yeniden başlatmayı gerektirmez, onlar Tamama tıkladığınızda hesaplanacaktır.


Lütfen bizi destekleyin!