UNIX Tabanlı Platformlarda Yazıcı ve Farks Kurmak

LibreOffice sisteminizdeki kurulu yazı tiplerini kullanmaktadır. Bir metin belgesinde bütün yazdırılabilir yazı tiplerini seçebilirsiniz. Web düzenindeyse sadece ekranda görülen yazı tipleri önerilmektedir. Hesap tablolarında ve çizimlerde kurulu yazı tiplerini seçebilirsiniz.

Yazıcı Ayarlarını Değiştirmek

Yazdır veya Yazıcı Ayarları iletişim pencerelerinde yazıcıyı yazıcılar liste kutusundan seçin ve Özellikler'e tıklayın. Bir kaç sekme içeren Özellikler penceresi açılacaktır. Burada seçili yazıcının PPD dosyasına göre kullanılan ayarları yapabilirsiniz.

Faks Özelliklerini Kullanmak

Bilgisayarınızda fax4CUPS kuruluysa, LibreOffice yazılımıyla faks gönderebilirsiniz.

Bir fax4CUPS yazıcısına yazdırma işlemi gönderdiğinizde faks gönderilecek telefon numaralarını soran bir iletişim penceresi görüntülenir. Birden çok telefon numarası ; ile ayrılarak yazılabilir.

LibreOffice'de öntanımlı faks ile gönderi yapmak için bir simge atayabilirsiniz. Bunu yapmak için Araçlar - Özelleştir - Araç Çubukları sekmesini seçin, Komut Ekle'ye tıklayın ve "Belgeler" Varsayılan Faks Gönder simgesini ekleyin. Bu düğmeye basınca hangi faksın kullanılacağını - LibreOffice Writer - Yazdır altında belirleyebilirsiniz.

Her faks için ayrı bir yazdırma işi yaratmayı unutmayın, diğer türlü ilk alıcı bütün faksları alacaktır. Araçlar - Posa Birleştir penceresinde Yazıcı seçeneğini seçin ve tekil yazdırma işleri kutucuğunu işaretleyin.

Lütfen bizi destekleyin!