Değişiklikleri Kaydetmek ve Göstermek

note

LibreOffice 'de metin ve tablo belgeleri için gözden geçirme fonksiyonu bulunmaktadır.


Bir çok sayıda yazar aynı metin veya hesap tablosu belgesi üzerinde çalıştığında, gözden geçirme özelliği değişiklikleri hangi yazarların yaptığını kaydeder. Belgenin en son düzenlemesinde, her bir yazarın yaptığı değişikliklere bakmak ve kabul edilip edilmeyeceğine karar vermek mümkündür.

Örneğin: Bir editörsünüz ve yeni raporunuzu teslim ediyorsunuz. Ama raporun yayınlanmasından önce kıdemli editör ve düzeltici tarafından okunması ve varsa istedikleri değişikliklerin eklenmesi gerekiyor. Okuduktan sonra, kıdemli editör bir paragrafın altına "açıkla" yazıyor ve bir diğer paragrafı silmeniz için karalıyor. Ayrıca, düzeltici belgenin yazım hatalarını düzeltiyor.

Düzenlenen belge size geri gelir ve isterseniz gözden geçiren iki kişinin önerilerini ekleyebilir veya göz ardı edebilirsiniz.

Let's say you also emailed a copy of the report to a good friend and colleague who has done research on a similar topic in the past. You asked for a few suggestions, and the document is now returned by email with your colleague's suggestions.

Şirketinizdeki tüm meslektaşlarınız ve yöneticileriniz LibreOffice ile çalıştığına, onlardan aldığınız dönüşlerle belgenizin son sürümünü oluşturabilirsiniz.

Lütfen bizi destekleyin!