Kartvizit ve Etiket Oluşturmak ve Yazdırmak

Kartvizitleri İletişim Penceresi Aracılığıyla Tasarlamak

Dosya - Yeni - Kartvizitler'i seçerek kartvizitinizin nasıl görüneceğini belirleyeceğiniz Kartvizit iletişim penceresini açın.

Kartvizit ve Etiket Tasarlamak

Etiketler penceresini kullanarak hem etiketleri hemde kartvizitleri tasarlayabilirsiniz.

 1. Etiketler iletişim penceresini açmak için Dosya - Yeni - Etiketler'i seçin.

 2. Etiketler sekmesinde ve Biçim alanı altında, etiket biçimini tanımlayın.

  LibreOffice Writer birçok ticari olarak kullanılabilir etiket, kimlik kartı ve kartvizit sayfası biçimleri içerir. Ayrıca başka, kullanıcı tanımlı biçimler de ekleyebilirsiniz.

 3. Etiket sekmesinde, İthaf altında, etikette ne yazmasını istediğinizi seçebilirsiniz.

  Bu alan genelde veritabanı alanlarını içerir, böylece etiketler "Hazır Mektup" gönderirken olduğu gibi değişen içerik ile yazdırılabilir. Ayrıca, her etikette aynı metin de yazdırılabilir.

  Hangi veri alanlarının hangi veritabanı ve tablodan alınacağını seçmek için Veritabanı ve Tablo açılır kutularını kullanın. İthaf alanına seçili veri alanını aktarmak için ok düğmesini kullanın. Satır sonu eklemek isterseniz Enter tuşuna basın. Ayrıca isterseniz, boşluklar ve diğer sabit metinlerde ekleyebilirsiniz.

  Biçim sekmesinde, önceden tanımlı biçimde olmayan, kendi etiket biçimlerinizi tanımlayabilirsiniz. Bunu yapmak için, Tür liste kutusundan "Kullanıcı" seçeneğini seçin. Seçenekler sekmesinde, tüm etiketlerin mi yoksa sadece belirli etiketlerin mi oluşturulacağını belirleyebilirsiniz.

 4. Seçenekler sekme sayfasında, İçeriği eşitle kutusunun işaretli olduğundan emin olun. Bu kutu seçili ise, bir etiketin yalnızca bir kere girilmesi (sol üst etikette) ve düzenlenmesi gerekir.

 5. Girdiğiniz ayarlarla yeni bir belge oluşturmak için Yeni Belge'ye tıklayın.

 6. Yeni Belge seçeneğine tıklar tıklamaz, Etiketleri Eşitle düğmesi olan küçük bir pencere görürsünüz. İlk etiketi girin. Etiketleri Eşitle düğmesine tıkladığınızda, mevcut etiket sayfadaki tüm diğer etiketlere kopyalanır.

Adres Etiketlerini Yazdırmak

Yeni Veritabanı Oluşturmak

Kartvizitler

Lütfen bizi destekleyin!