Veri Kaynağı Görünümünde Sürükle ve Bırak

Bir veri kaynağından, bir metin veya hesap tablosu belgesine kopyalamanın veya veri kaynağına dayalı formlar oluşturmanın hızlı yolu sürükle ve bıraktır.

Fare işaretçisi veri kopyalıyor

Sürükle Bırakla Kopyalamak

Eğer bir sürükle-bırak'ı geri almak isterseniz, imleci belgenize getirip Düzenle - Geri Alı seçin.

tip

Bir belgeden bir veri kaynağına da sürükle bırak ile kopyalamak mümkündür:


tip

Bir metin tablosu veya hesap tablosunun seçili aralığı, veri kaynağı tarayıcısındaki bir tablo kapsayıcısına sürükle ve bırak kullanılarak sürüklenebilir.


tip

Düz metin bir belgeden veri kaynağı görünümündeki bir veri alanına sürükle bırak kullanılarak kopyalanabilir.


Bir metin dosyasındaki veriyi kullanmak

Bir metin belgesi içerisine bir veritabanı alanını, veri kaynağı görüntüsünün sütun başlığından alan adını belge içerisine sürükleyerek ekleyebilirsiniz. Bu özellikler mektup formları tanımlarken faydalıdır. Basitçe istenen alanları - ev adresi, adresin formu, gibi - belgeniz içerisine sürükleyin.

Tam bir kaydı eklemek için, ekleyeceğiniz ilişkili başlığı seçin ve belge içerisine sürükleyin. Fare düğmesini serbest bıraktığınızda, tüm veritabanı alanlarını kullanıp kullanmayacağınıza ve veriyi belgeye metin, tablo veya alan olarak ekleyip eklemeyeceğinize karar verebileceğiniz Veritabanı sütunu ekle iletişim penceresi görünür. Tüm mevcut seçilmiş kayıtlar eklenir.

Bir tablo belgesine veriyi uygulamak

Satırları veri kaynağı görünümünden seçerek ve bunları hesap tablosu belgesi içerisine sürükleyip bırakarak bir veya daha fazla kaydı mevcut hesap tablosu belgesinin bir sayfasına ekleyebilirsiniz. Veri, fare düğmesini serbest bıraktığınız konuma eklenir.

Bir metin biçemine kontrol eklemek

Bir veritabanına bağlı bir metün form bağı oluşturduğunuzda, veri kaynağı görüntüsünden sürükleyip bırakarak kontrolleri üretebilirsiniz.

Bir veritabanı sütununu metin belgesi içerisine sürüklediğinizde, bir alan eklersiniz. Sürüklerken Shift+ tuşlarına basılı tutarsanız,uygun etiket alanı ile gruplanmış bir metin alanı eklenir. Metin alanı form için ihtiyaç duyduğunuz tüm veritabanı bilgilerine halihazırda sahiptir.

Lütfen bizi destekleyin!