Bir Belgeyi HTTPS üzerinde WebDAV Kullanarak Açmak

LibreOffice'de, bir WebDAV sunucusu üzerine depolanan belgeleri, güvenli HTTPS protokolünü kullanarak, açabilir ve kaydedebilirsiniz.

HTTPS üzerinde WebDAV'ı kullanmak için, LibreOffice dosya iletişim pencerelerini kullanmalısınız.

 1. - LibreOffice - Genel yolunu takip edin ve LibreOffice iletişim pencerelerini kullan seçeneğinin etkin olduğundan emin olunuz. İletişim kutusunu kapatmak için Tamam'a tıklayın.

 2. Dosya - Aç'ı seçiniz.

 3. Dosya adı kutusunda, WebDAV klasörü yolunu girin.Örneğin, 192.168.1.1 IP adresindeki WebDAV sunucusuna güvenli bağlantı açmak ve webfolder klasöründeki içeriği listelemek için https://192.168.1.1/webfolder yolunu girin.

 4. WebDAV sunucusuna ilk kez bağlandığınızda, "Websitesi Sertifikası Bilinmeyen Bir Yetkili Tarafından Onaylamış" iletişim öğesini görürsünüz.

  Sertifikayı İncele düğmesine tıklayıp sertifikayı gözden geçirmelisiniz.

  Sertifikayı kabul ederseniz, "Bu oturum için sertifikayı geçici olarak kabul et" seçeneğini seçin ve Tamam'ı tıklayın. Artık LibreOffice uygulamasını kapatana kadar başka soru olmadan WebDAV sunucusundan dosyaları açabilir ve kaydedebilirsiniz.

  Eğer sertifikaya güvenmiyorsanız İptal'e tıklayınız.

 5. Eğer sertifikayı kabul ettiyseniz, artık açmak istediğiniz dosya adını veya dosya adlarını seçebilir ve seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Eğer sertifikadaki alan adı ve dosya penceresinde girdiğiniz alan adı arasında bir uyuşmazlık varsa, aşağıdaki seçeneklerden birini seçmeniz için bir pencere göreceksiniz:

Sertifika Görüntüle - Sertifika Görüntüle iletişim penceresini açar.

Devam Et - Her iki alan adının (domain) aynı olduğundan eminseniz, Devam Et düğmesine tıklayın.

Bağlantıyı İptal Et - Bağlantıyı iptal eder.

Devam Et'e tıklarsanız, kullanıcı adı ve parola girmenizi isteyen bir iletişim penceresi görebilirsiniz.

Lütfen bizi destekleyin!