Tabloyu Kopyala

Bir tabloyu veritabanı dosya penceresinin tablo alanı üzerine sürükleyip bırakarak kopyalayabilirsiniz. Tabloyu kopyala iletişim penceresi görünecektir.

Tablo ismi

Kopya için bir isim belirtir. Bazı veritabanları sadece sekiz veya daha az karakterden oluşan isimleri kabul eder.

Seçenekler

Tanımlama ve veri

Veri tabanının 1:1 kopyasını oluşturur. Tablo tanımlaması ve tüm veri kopyalanır. Tablo tanımlaması; tablo yapısını ve özel alan özellikleri de dahil alan biçimlerini içerir. Bu alan içeriği veriyi destekler.

Tanım

Tablonun tanımlamasını kopyalar, karşılık gelen veriyi kopyalamaz.

Tablo görünümü olarak

Eğer veritabanı Görünümleri destekliyorsa ve siz bu seçeneği seçmişseniz bir tabloda sorgu oluşturulacaktır. Bu seçenek sorgu sonuçlarını normal bir tablo görünümü gibi görmenize imkan verir. Tablo görünümden "Select" SQL ifadesi ile süzülecektir.

Veri ekle

Tablo verisini mevcut bir tabloya kopyalanacak şekilde iliştirir.

Verinin kopyalanabilmesi için tablo tanımlamasının tamamen aynı olması gereklidir. Eğer hedef tablodaki bir veri alanının biçimi kaynak tablodan farklıysa veri kopyalanamaz.

Sütunları Uygula sayfasında bulunan Tablo Kopyala iletişim penceresindeki veri alanı isimlerini eşleştir.

Eğer veri eklenemiyorsa, Kolon bilgileri iletişim penceresinde kopyalanmayan alanların bir listesini görebilirsiniz. Bu iletişim penceresini onayladığınızda sadece listede olmayan verileri eklenecektir.

Not Simgesi

Veri eklenirken, hedef tablonun alanları kaynak olarak kullanılan tablonun veri alanlarından daha az bir veri alanı uzunluğuna sahipse, kaynak veri alanları hedef tablodaki alan uzunlukları ile eşleşecek şekilde kırpılacaktır.


Birincil anahtar oluştur

Birincil anahtar veri alanını otomatik olarak oluşturur ve değerlerini doldurur. Tabloyu düzenlemek için bir birincil anahtar bulunmak zorunda olduğundan bu alanı her zaman kullanmalısınız.

İsim

Oluşturulan birincil anahtar için bir isim belirtir. Bu isim isteğe bağlıdır.

Sonraki sayfa

Please support us!