Ajanda Sihirbazı

Bir ajanda şablonu yaratmak için sihirbazı başlatır. Bir ajandayı konferanslar ve toplantılar için tartışma başlıklarını belirlemek için kullanabilirsiniz.

Bu komuta erişmek...

Choose File - Wizards - Agenda.


LibreOffice ajandalar için bir şablonla birlikte gelir, ki bu şablonu sihirbaz yardımıyla kendi ihtiyaçlarınız için düzenleyebilirsiniz. Faks belge şablonlarının yaratılması için sihirbaz size adım adım kılavuzluk eder, ve bir çok tasarım ve yerleşim seçeneği sunar. Belge önizlemesi ile bitmiş olan belgenin nasıl görüneceğini izleyebilirsiniz.

Sihirbaz içinde, girişlerinizi ve seçeneklerinizi her hangi bir anda düzenleyebilirsiniz. Bir sihirbaz sayfasını atlayabilir hatta tüm sayfaları da geçebilirsiniz, bu durumda şu anki (varsayılan) ayarlamaların etkisi devam edecektir.

Ajanda Sihirbazı - Sayfa Tasarımı

Ajanda için sayfa tasarımı belirlenir.

Ajanda Sihirbazı - Genel Bilgi

Toplantının Tarih, Zaman, Ad ve Konum bilgileri belirlenir.

Ajanda Sihirbazı - Eklenecek başlıklar

Ajandanızda bulunmasını istediğiniz başlıkları belirler.

Ajanda Sihirbazı - Adlar

Ajandada yazdırılacak adları belirlersiniz.

Ajanda Sihirbazı - Ajanda öğesi

Ajanda şablonunda yazdırılacak konuları belirlersiniz.

Ajanda Sihirbazı - Ad ve yer

Ajanda şablonu için başlık ve yer seçin.

Geri

Önceki adımlarda yapmış olduğunuz seçimleri görebilmek için Geri düğmesine tıklayın. Bu düğme ilk sayfadan sonraki sayfalar içindeyseniz aktifleşir.

İleri

Sihirbaz su anki ayarları kaydeder ve sonraki sayfaya gider. Sonraki düğmesi son sayfaya ulaştığınız zaman etkisizleşir.

Bitir

Seçimlerinize göre, Sihirbaz yeni bir belge şablonu yaratır ve sabit diskinize kaydeder. Var olan şablonlar temelinde yeni bir belge oluşturulur, isimlendirme "İsimsiz X" (X otomatik artan bir değişkendir) şeklinde yapılır ve yeni belge çalışma alanında görüntülenir.

İptal

İptal düğmesi hiçbir değişikliği kaydetmeden pencereyi kapatır.

Not Simgesi

LibreOffice sihirbazda şu anki ayarları seçilmiş şablona göre kaydeder. Bu ayarlar sihirbazı daha sonra etkinleştirdiğinizde varsayılan ayarlar olarak kullanılacaklardır.


Lütfen bizi destekleyin!