Faks Sihirbazı

Fakslar için sihirbazı açar. Sihirbaz size fakslar için belge şablonu yaratmanızda yardım eder. Sonra faks belgelerini bir yazıcıda veya eğer faks sürücüsü mevcutsa faks makinesinde bastırabilirsiniz.

Bu komuta erişmek...

Choose File - Wizards - Fax.


LibreOffice faks belgeleri için bir şablonla birlikte gelir, ki bu şablonu sihirbaz yardımıyla kendi ihtiyaçlarınız için düzenleyebilirsiniz. Faks belge şablonlarının yaratılması için sihirbaz size adım adım kılavuzluk eder, ve bir çok tasarım ve yerleşim seçeneği sunar. Belge önizlemesi ile bitmiş olan belgenin nasıl görüneceğini izleyebilirsiniz.

Sihirbaz içinde, girişlerinizi ve seçeneklerinizi her hangi bir anda düzenleyebilirsiniz. Bir sihirbaz sayfasını atlayabilir hatta tüm sayfaları da geçebilirsiniz, bu durumda şu anki (varsayılan) ayarlamaların etkisi devam edecektir.

Faks Sihirbazı - Sayfa Tasarımı

Faks türü ve sayfa tasarımı belirlenir.

Faks Sihirbazı - İçerilecek öğeler

Yazdırılacak faks öğeleri belirlenir.

Faks Sihirbazı - Gönderici ve Alıcı

Faks için Alıcı ve gönderici bilgisini belirtir.

Faks Sihirbazı - Alt bilgi

Alt bilgide bulunması istenilen bilgi belirlenir.

Faks Sihirbazı - Ad ve konum

Şablon ismi ve yeri belirlenir.

Geri

Bir önceki sayfada seçilen ayarları görüntülemek için Geri düğmesine tıklayın. Eğer bu düğmeye tıklarsanız güncel ayarlarınız değişmez veya silinmez. Geri düğmesi ikinci sayfadan sonra etkin olacaktır.

İleri

Sihirbaz su anki ayarları kaydeder ve sonraki sayfaya gider. Sonraki düğmesi son sayfaya ulaştığınız zaman etkisizleşir.

Bitir

Seçimlerinize göre, Sihirbaz yeni bir belge yaratır ve sabit diskinize kaydeder. Mevcut şablonlar temelinde yeni bir belge oluşturulur ve isimlendirme "İsimsiz X" şeklinde yapılır.

İptal

İptal düğmesi hiçbir değişikliği kaydetmeden pencereyi kapatır.

Lütfen bizi destekleyin!