Mektup Sihirbazı

Bir mektup şablonu için sihirbazı başlatır. Bu şablonu hem iş hem de kişisel mektuplaşma için kullanabilirsiniz.

Bu komuta erişmek...

Choose File - Wizards - Letter.


LibreOffice kişisel veya iş mektupları için örnek şablonlarla birlikte gelir, ki bu şablonları sihirbaz yardımıyla kendi ihtiyaçlarınız için özelleştirebilirsiniz. Sihirbaz belge şablonunu yaratırken size adım adım rehberlik eder ve bir çok yerleşim ve tasarım seçeneği sunar. Önizleme size yapmış olduğunuz seçimlere göre bitmiş mektubun nasıl görüneceğini gösterir.

Sihirbaz içinde, girişlerinizi ve seçeneklerinizi her hangi bir anda düzenleyebilirsiniz. Bir sihirbaz sayfasını atlayabilir hatta tüm sayfaları da geçebilirsiniz, bu durumda şu anki (varsayılan) ayarlamaların etkisi devam edecektir.

Mektup Sihirbazı - Sayfa tasarımı

Kişisel veya iş mektubu yaratmak istediğinizi belirleyebilirsiniz. Devam eden sayfalarda mevcut olacak seçenekler bu seçiminize göre değişecektir.

Not Simgesi

Eğer bir iş mektubu oluşturuyorsanız, belgenizde bulunacak çeşitli öğeleri seçebilirsiniz, ki bunlar genelde kişisel mektuplarda uygulanmamaktadır. Eğer Kişisel mektup seçeneğini seçerseniz, iş mektuplarına özel öğeler bulunduran bazı sihirbaz sayfaları sihirbaz iletişim penceresine dahil olmayacaktır.


Mektup Sihirbazı - Mektup başlığı düzeni

Mektup başlığı sayfasında önceden basılmış ögeleri belirlemenize olanak tanır. Bu ögeler basılmazlar ve karşılık gelen alan yazıcı tarafından boş bırakılır.

Mektup Sihirbazı - Yazdırılacak öğeler

Mektup şablonunda bulunacak öğeler belirlenir.

Mektup Sihirbazı - Alıcı ve gönderici

Gönderici ve alıcı bilgisini belirtir.

Mektup Sihirbazı - Alt bilgi

Alt bilgi boşluğunda bulunması istenilen bilgi belirlenir.

Mektup Sihirbazı - Ad ve konum

Belgeyi ve şablonu nereye kaydedeceğinizi ve hangi adla kaydedeceğinizi belirler.

Geri

Önceki adımlarda yapmış olduğunuz seçimleri görebilmenize imkan tanır. Çalışılan sihirbaz sayfasındaki ayarlar saklanacaktır.

İleri

Şu anki ayarları kaydeder ve sonraki sayfaya devam eder.

Bitir

Seçimlerinize göre, Sihirbaz yeni bir belge yaratır ve sabit diskinize kaydeder. LibreOffice var olan şablonlar temelinde yeni bir belge yaratır, isimlendirme "İsimsiz X" şeklinde yapılır (X ardışık numarala sistemine göre bir sayı anlamındadır) ve bu ismi çalışma alanında görüntüler.

Not Simgesi

LibreOffice sihirbazda şu anki ayarları seçilmiş şablona göre kaydeder. Bu ayarlar sihirbazı daha sonra aktive ettiğinizde varsayılan ayarlar olarak kullanılacaklardır.


Lütfen bizi destekleyin!