Restart in Safe Mode

Güvenli kip LibreOffice yazılımını taze bir kullanıcı profili başlatır ve donanım hızlandırmasını devre dışı bırakır. Çalışmayan LibreOffice yazılımını kurtarmaya yardımcı olur.

Bu komuta erişmek...

From the menu bar:

Choose Help - Restart in Safe Mode.

From a command line

Komut satırından LibreOffice'i --safe-mode seçeneğiyle başlatın


Güvenli kipte ne yapabilirim?

Güvenli kipte üç kullanıcı profii geri yükleme seçeneğini gösteren bir pencere göreceksiniz

Güvenli Kipte devam et

Bu seçenek geçici bir kullanıcı profili ile LibreOffice'i kullanmanıza izin verir. Aynı zamanda yapılandırmada yapılacak değişikliklerin yeniden başlatma sonrasında kaybolacağı anlamına da gelir.

Normal Kipte Yeniden Başlat

Normal Kipte Yeniden Başlat seçeneği tüm değişiklikleri göz ardı edecek, güvenli kipi sonlandıracak ve LibreOffice normal kipte başlatılacaktır. Buraya kaza eseri gelmişseniz bu seçeneği kullanın.

Değişiklikleri Uygula ve Yeniden Başlat

İletişim kutusunda LibreOffice ürününün çalışıp çalışmadığı duruma getirilmesine yardımcı olması için kullanıcı profilinde birden fazla değişiklik yapılabilir. Bunlar yukarıdan aşağıya doğru daha radikal olduklarından birbirini ardına denemelisiniz. Bu seçeneği seçmek seçilen değişiklikleri uygular

Yedekten geri yükle

LibreOffice önceki yapılandırmaların ve etkinleştirilmiş eklentilerin yedeklerini saklar. Bu seçeneği karşılaştığınız hatanın yakın zamanda yaptığınız bir yapılandırma değişikliğinden veya eklentiden kaynaklandığını düşünüyorsanız kullanın.

Yapılandır

Kullanıcı tarafından kurulmuş bütün eklentileri etkisiz hale getirebilirsiniz. Donanım hızlandırmasını da kapatabilirsiniz. Başlatma hataları veya görsel sorunlar yaşıyorsanız bu seçeneği etkinleştirin.

Extensions

LibreOffice bazen eklentilerin engellemesi veya çökmesi yüzünden başlatılamaz. Bu seçenek size kullanıcı tarafından kurulan eklentileri ve kurulumla birlikte gelenleri etkisiz hale getirme imkanı verir. Paylaşılan ve tümleşik gelen eklentileri kaldırmak dikkatlice yapılmalıdır. Ancak gerekli sistem erişimi yetkileriniz varsa çalışacaktır.

Kurulum ayarlarına geri dön

Eğer diğer her şey başarısız olursa kullanıcı profilini kurulum ayarlarına geri çekebilirsiniz. İlk seçenek olan Ayarları ve kullanıcı özelleştirmelerini sıfırla tüm yapılandırma ve UI değişikliklerini sıfırlayacak ama kişisel sözlükleriniz ve şablonlar gibi bilgileri saklayacaktır. İkinci seçenek ise LibreOffice kurulumunu ilk yaptığınız haline döndürecektir.

tip

Güvenli kipi kullanmak probleminizi çözmediyse Gelişmiş sekmesine tıklayın. Orada daha fazla yardım almanın açıklamalarını bulacaksınız.


tip

Kullanıcı profilinizle bir hata raporu göndermek isterseniz Kullanıcı Profilinden Zip Arşivi Oluştur'a tıklayarak geliştiricilerin hata takip sisteminden inceleyebilmeleri için bir zip dosyasının oluşturulmasını sağlayabilirsiniz.


warning

Yüklenecek profilin sizinle ilgili hassas bilgi içerebileceğini unutmayın; kişisel sözlüğünüz, ayarlarınız ve yüklediğiniz eklentiler gönderilecektir.


Lütfen bizi destekleyin!