Eklenti Güncellemesi

Kurulu tüm eklentiler için çevrimiçi güncellemeleri kontrol etmek için Eklenti Yöneticisi'ndeki Güncellemeleri Kontrol Et düğmesine tıklayın. Sadece seçtiğiniz eklentiler için çevrimişi güncellemeleri kontrol etmek isterseniz sağ tıklayarak içerik menüsünü açın ve Güncelle'yi seçin.

Bu komuta erişmek...

Choose Tools - Extension Manager, click Check for Updates button.


Güncellemeleri Kontrol Et düğmesine tıkladığınızda veya Güncelle komutunu seçtiğinizde Eklenti Güncelleme penceresi belirir ve kullanılabilir güncellemeleri kontrol etmeye başlar.

Güncellemeler kontrol edilirken bir ilerleme çubuğu görürsünüz. Pencerede bazı mesajlar görünene kadar belkeyebilir veya İptal'e tıklayarak güncelleme kontrolünden vazgeçebilirsiniz.

Eğer kullanılabilir hiç güncelleme yoksa, pencerede bunu bildiren bir mesaj görürsünüz. Pencereyi kapatın.

Eğer kullanılabilir güncellemeler mevcutsa bunlar ya otomatik yüklenebilir ya da bazı eylemlerle yanıt vermeniz gerekir:

Eklenti Güncelleme aracı seçilemeyen girdiler içerdiği durumlarda otomatik güncelleme yapılamaz.

Yükle düğmesine tıkladığınızda İndir ve Kur iletişim penceresi görüntülenir.

Doğrudan indirilebilir tüm eklentiler şimdi indirildiler. Süreç İndir ve Kur penceresinde görüntülendi. İndirilemeyen bir eklenti mevcutsa bir mesaj görüntülenmiştir. İşlem kalan eklentilerle devam ediyor.

Bazı eklentiler "tarayıcı tabanlı güncelleme" ile işaretlenmiş olabilirler. Bu eklentiler Eklenti Yöneticisi ile indirilemezler. Eklentiyi belirli bir web sayfasından indirmek için bir tarayıcı açılmalıdır. Bu siteden eklentinin indirilebilmesi için kullanıcının başka etkileşimler yapması gerekebilir. İndirdikten sonra eklentiyi dosya tarayıcısında eklenti simgesine çift tıklayarak elle kurmanız gerekir.

"tarayıcı tabanlı güncelleme" olarak işaretlenmiş eklentiler için Eklenti Yöneticisi karşılık gelen web sitesine ulaşmak için tarayıcınızı açacaktır. Bu diğer eklenti güncellemelerini indirdikten sonra iletişim penceresini kapattığınızda gerçekleşir. Eğer doğrudan indirilebilecek hiç bir eklenti mevcut değilse taracıyı hemen başlatılacaktır.

Tüm eklentiler indirildikten sonra kurulum başlar. İlk olarak güncellemesi indirilmiş kurulu eklentiler sistemden kaldırılır. Ardından güncellenen eklentiler kurulur. Bir hata oluşması durumunda bunu bildiren bir hata mesajı görüntülenir ama süreç devam eder.

Tüm güncellemeler kurulursa İndir ve Yükle iletişim penceresi bitişi görüntüler. İndirme ve yükleme işlemlerinden Güncellemeyi İptal Et düğmesine tıklayarak vazgeçebilirsiniz.

Tüm güncellemeleri göster

Varsayılan olarak sadece indirilebilir güncellemeler gösterilir. Diğer eklentileri ve hata mesajlarını görüntülemek için Tüm güncellemeleri göster'i seçin.

Lütfen bizi destekleyin!