Eklenti Güncellemesi

Click the Check for Updates button in the Extensions dialog to check for online updates for all installed extensions. To check for online updates for only the selected extension, right-click to open the context menu, then choose Update.

Bu komuta erişmek...

Choose Tools - Extensions, click Check for Updates button.


Güncellemeleri Kontrol Et düğmesine tıkladığınızda veya Güncelle komutunu seçtiğinizde Eklenti Güncelleme penceresi belirir ve kullanılabilir güncellemeleri kontrol etmeye başlar.

Güncellemeler kontrol edilirken bir ilerleme çubuğu görürsünüz. Pencerede bazı mesajlar görünene kadar belkeyebilir veya İptal'e tıklayarak güncelleme kontrolünden vazgeçebilirsiniz.

Eğer kullanılabilir hiç güncelleme yoksa, pencerede bunu bildiren bir mesaj görürsünüz. Pencereyi kapatın.

Eğer kullanılabilir güncellemeler mevcutsa bunlar ya otomatik yüklenebilir ya da bazı eylemlerle yanıt vermeniz gerekir:

Eklenti Güncelleme aracı seçilemeyen girdiler içerdiği durumlarda otomatik güncelleme yapılamaz.

Yükle düğmesine tıkladığınızda İndir ve Kur iletişim penceresi görüntülenir.

Doğrudan indirilebilir tüm eklentiler şimdi indirildiler. Süreç İndir ve Kur penceresinde görüntülendi. İndirilemeyen bir eklenti mevcutsa bir mesaj görüntülenmiştir. İşlem kalan eklentilerle devam ediyor.

Some extensions may be marked with the phrase “browser-based update”. These extensions cannot be downloaded by the Extensions dialog. A web browser must be opened to download the extension update from a particular web site. That site may require several more user interaction to download the extension. After downloading you must install the extension manually, for example by double-clicking the extension's icon in a file browser.

For extensions marked as “browser-based update”, the Extensions dialog will open your web browser on the respective web site. This happens when you close the dialog, after downloading any other extension updates. If there are no extensions which can be directly downloaded then the web browser is started immediately.

Tüm eklentiler indirildikten sonra kurulum başlar. İlk olarak güncellemesi indirilmiş kurulu eklentiler sistemden kaldırılır. Ardından güncellenen eklentiler kurulur. Bir hata oluşması durumunda bunu bildiren bir hata mesajı görüntülenir ama süreç devam eder.

Tüm güncellemeler kurulursa İndir ve Yükle iletişim penceresi bitişi görüntüler. İndirme ve yükleme işlemlerinden Güncellemeyi İptal Et düğmesine tıklayarak vazgeçebilirsiniz.

Tüm güncellemeleri göster

Varsayılan olarak sadece indirilebilir güncellemeler gösterilir. Diğer eklentileri ve hata mesajlarını görüntülemek için Tüm güncellemeleri göster'i seçin.

Lütfen bizi destekleyin!