İstisnalar

LibreOffice'in otomatik olarak düzeltmesini istemediğiniz kısaltma veya harfleri belirtin.

Belirttiğiniz olağandışı durumlar mevcut dil ayarına bağlıdır. Eğer isterseniz, Dil için değiştirmeler ve istisna durumlar kutusundan farklı bir dil seçerek dili değiştirebilirsiniz.

Bu komuta erişmek...

Choose Tools - AutoCorrect Options - Exceptions tab.


Dil için değişiklik ve istisnalar:

Değiştirme kurallarını oluşturup düzenleyeceğiniz dili seçin. LibreOffice ilk önce belge içinde imlecin bulunduğu konumda dil için tanımlanmış istisna durumları arar ve daha sonra kalan dilleri arar.

Kısaltmalar (sonraki büyük harf değil)

Nokta ile biten bir kısaltma yazın ve daha sonra Yeniye tıklayın. Bu, LibreOffice'in kısaltma sonundaki noktadan sonra gelen kelimenin ilk harfini büyük yapmasını önler.

Otomatik düzeltimemiş kısaltmaları listeler. Listeden bir öğeyi kaldırmak için öğeyi seçin ve Sil'e tıklayın.

Words with TWo INitial CApitals or sMALL iNITIAL

Type the word or abbreviation that starts with two capital letters or a small initial that you do not want LibreOffice to change to one initial capital. For example, enter PC to prevent LibreOffice from changing PC to Pc. Enter eBook to prevent an automatic change to Ebook.

Lists the words or abbreviations that start with two initial capitals or small initial that are not automatically corrected. All words which start with two capital letters or small initial are listed in the field. To remove an item from the list, select the item, and then click Delete.

Yeni

Mevcut girdiyi istisna listesine ekler.

Sil

Seçili olan öğeyi veya öğeleri onaylama olmaksızın siler.

Otomatik Olarak İçer

Adds autocorrected abbreviations or autocorrected words that start with two capital letters to the corresponding list of exceptions, if the autocorrection is immediately undone by pressing +Z.

This feature is relevant when the Capitalize first letter of every sentence option or the Correct TWo INitial CApitals option are selected in the [T] column on the Options tab of this dialog, and Tools - AutoCorrect - While Typing is enabled.

Pencere Düğmeleri

Sıfırla

Değiştirilen değerleri bir önceki değerlerine geri döndürür.

İptal

Pencereyi kapatır ve değişiklikleri göz ardı eder.

Tamam

Tüm değişiklikleri kaydeder ve pencereyi kapatır.

Lütfen bizi destekleyin!