Benzerlik Araması Yap

Ara metinde benzer terimleri bulur. Bu onay kutusunu seçin, ve sonra benzerlik seçeneklerini belirlemek için Benzerlikler düğmesine tıklayın.

Bu komuta erişmek...


Örneğin, bir benzerlik araması Ara metinden iki karakteri farklı olan kelimeleri bulabilir.

Ayarlar

Arama terimine göre benzer kabul edilecek kelime için ölçütleri belirler.

Karakter değiştir

Arama teriminde değişebilecek karakter sayısını girin. Örneğin, eğer 2 olarak belirlerseniz, "akşam" ve "paşam" benzer olarak değerlendirileceklerdir.

Karakter ekle

Arama terimindeki karakter sayısını aşabilecek azami karakter sayısını girin. 6 karakterli terim için, 2 girerseniz 7 ve 8 karakterli kelimelere de bakılır.

Karakter kaldır

Arama terimindeki karakter sayısından daha az olabilecek karakter sayısını girin. 6 karakterli terim için, 2 girerseniz 4 ve 5 karakterli kelimelere de bakılır.

Birleştir

Benzerlik araması ayarlarının herhangi bir birleşimine göre terim için arar.

tip

Using Combine better meets a user's expectations from looking at the settings, but may return false positives. Not using Combine may match less than expected, but does not return false positives.


note

A Weighted Levenshtein Distance (WLD) algorithm is used. If Combine is not checked, then settings are treated as an exclusive-OR (strict WLD).If Combine is checked, then settings are treated as an inclusive-OR (relaxed WLD).


warning

Be careful when using Replace All with Similarity Search. Best to be certain first about what will be found.


Lütfen bizi destekleyin!