LibreOffice Draw Özellikleri

LibreOffice Draw basit ve karmaşık çizimler yapmanızı, bunları bilinen biçimlerde dışarıya aktarmanızı sağlar. Aynı zamanda çizimlerinize tablolar, çizelgeler, formüller ve başka türlü LibreOffice öğeleri ekleyebilmenizi sağlar.

Vektör Grafik

LibreOffice Draw matematiksel olarak tanımlanmıl vektörleri çizgi ve eğriler kullanarak ile oluşturur. Vektörler geometrilerine bağlı olarak çizgi, elips veya çok kenarlı şekiller olabilirler.

3B nesneler yaratır

LibreOffice Draw ile küp, küre, silindir gibi basit 3B nesneler oluşturabilir ve hatta nesnelerin ışık kaynaklarını bile değiştirebilirsiniz.

Izgaralar ve Kavrama Çizgileri

Izgara ve kavrama çizgileri nesnelerin görsel olarak çizim içerisinde hizalanmasında yardımcı olurlar. Bir nesneyi kılavuz çizgilerine, kavrama çizgilerine veya başka bir nesnenin kenarına uydurmayı da seçebilirsiniz.

İlişkileri göstermek için nesnelerin araşına bağ koyar.

You can connect objects in LibreOffice Draw with special lines called "connectors" to show the relationship between objects. Connectors attach to gluepoints on drawing objects and remain attached when the connected objects are moved. Connectors are useful for creating organization charts and technical diagrams.

Eksenlerin Görüntülenmesi

Teknik çizimler genelde çizimler içerisindeki nesnelerin eksenlerini görüntülerler. LibreOffice Draw içerisinde eksen çizgilerini çizgisel eksenleri hesaplamak ve görüntülemek için kullanabilirsiniz.

Galeri

Galeri resim, canlandırma, ses diğer tür nesneler içerir. Bunları çizimlerinizde veya diğer LibreOffice programları içerisinde kullanabilirsiniz.

Resim Dosya Formatları

LibreOffice Draw BMP, GIF, JPG ve PNG gibi birçok resim dosyası biçiminde dışarı aktarım yapabilir.

Lütfen bizi destekleyin!