LibreOffice Base'de Veritabanlarını Kullanma

LibreOffice Base uygulamasında, çok çeşitli veritabanı dosya biçimlerinde depolanan verilere erişebilirsiniz. LibreOffice Base, dBASE biçimi gibi bazı düz dosya veritabanı biçimlerini yerel olarak destekler. LibreOffice Base'i, MySQL veya Oracle veritabanları gibi harici ilişkisel veritabanlarına bağlanmak için de kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki veritabanı türleri,LibreOffice Base içindeki salt okunur türlerdir. LibreOffice Base içinden, veritabanı yapısını değiştirmek veya bu veritabanı türleri için veritabanı kayıtlarını düzenlemek, eklemek ve silmek mümkün değildir:

% PRODUCTNAME içinde Veritabanı Kullanma

Veritabanı Sihirbazı bir veritabanı dosyası oluşturmanıza ve LibreOffice içinde yeni bir veritabanı kaydetmenize yardımcı olur.

Not Simgesi

Veritabanı dosyası, veritabanı için sorgular, raporlar ve formların yanı sıra kayıtların depolandığı veritabanına da bir bağlantı içerir. Biçimlendirme bilgileri de veritabanı dosyasında saklanır.


Yardım hakkında Yardım

Yardım, bir sistem üzerindeki programın öntanımlı özelliklerini temel almaktadır. Renklerin açıklamaları, fare hareketleri, veya yapılandırılabilir nesneler sizin programınızda veya sisteminizde farklı olabilir.

Please support us!